Gazzeli Annelere Destek Açıklaması

Gazzeli annelere destek açıklaması

Kadıköy'de bulunan Cumhuriyet Kadınları Derneği üyeleri, Gazze'deki annelere destek amacıyla bir basın açıklaması düzenledi.

Gazzeli annelere destek açıklaması

Kadıköy Meydanı'nda toplanan dernek üyeleri, Türkiye ve Filistin bayraklarıyla bir araya gelerek, "Gazze'nin Kahraman Anneleri Onuruna Bu Yıl Anneler Günü, Vatanları için Direnen Filistinli Kadınlar Günüdür" yazılı pankart açtı.


İsrail ve ABD aleyhine sloganlar atan kadınlar, Filistin yanlısı protestoların sembolü haline gelmiş "Leve Palestina (Yaşasın Filistin)" şarkısını söylerken, bazı erkeklerin de eyleme destek verdiği gözlemlendi.
Dernek adına basın açıklamasını yapan İstanbul Şubeler Koordinatörü ve Genel Yönetim Kurulu üyesi Zeynep Ses, bu yıl Anneler Günü'nü "Filistinli Kadınlar Günü" olarak kutladıklarını ifade etti.
Ses, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında çocuk ve kadınların çoğunlukta olduğu yaklaşık 35 bin kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, pazar günü dünya genelinde Anneler Günü kutlamalarının gerçekleşeceğini dile getirdi.
ABD emperyalizmi ve İsrail siyonizmine karşı dünya çapında artan tepkilere dikkat çeken Ses, şunları söyledi:
"Emperyalist ABD'nin himayesindeki İsrail'in Gazze'de Filistin halkına yönelik soykırımını kınıyor, bu zulme karşı direnen cesur Filistin halkının zafer kazanacağına olan inancımızı vurguluyoruz. Sonu yaklaşan emperyalist düzene en etkili darbeyi Filistin'den bekliyor, güneşin doğudan doğduğu gerçeğini biliyoruz. Şehitler veren Filistinli kız kardeşlerimizi selamlıyor, Türk kadınlarının emperyalizme karşı mücadelelerini destekliyoruz. Direnişleri bizim de direnişimizdir. Zafer, emperyalist zulme karşı savaşan Filistin halkının ve tüm mazlumların olacaktır."

 

DİĞER HABERLER

Mobil kaza tutanağı e-Devlet
Mobil kaza tutanağı e-Devlet'te!
23 Mayıs 2024 Perşembe
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
20 Mayıs 2024 Pazartesi
21 sözleşmeli personel alınacak!
21 sözleşmeli personel alınacak!
20 Mayıs 2024 Pazartesi