Gezeravcı Elazığ'da Öğrencilerle Buluştu

Gezeravcı Elazığ'da öğrencilerle buluştu

Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Elazığ'da öğrencilerle buluştu.

Gezeravcı Elazığ'da öğrencilerle buluştu

Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, Gezeravcı, kendi uzay deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. Türkiye'nin ilk insanlı uzay misyonunun devletin güçlü iradesiyle gerçekleştiğini belirterek, bu başarının gençlere özgüven verdiğini ve ilham kaynağı olduğunu ifade etti.


Gezeravcı, Türkiye Uzay Ajansı'nın kuruluşundan itibaren ülkenin uzaya yönelik hedeflerine değinerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2021 yılında açıkladığı 10 hedef arasında yer alan "Türk astronot ve bilim misyonu"nun gerçekleşmesinin önemini vurguladı.
Devletin güçlü iradesiyle gerçekleştirilen bu uzay faaliyetinin, Türkiye'nin uzayda yaptığı ilk adım olduğunu ve bundan sonraki süreçte daha büyük başarıların geleceğini işaret ettiğini belirten Gezeravcı, "Bu görev, sadece bir varış noktası değil, aynı zamanda gelecek nesiller için teminat altına alınmış bir başlangıç yolculuğudur." dedi.


Gezeravcı, Türkiye'nin tarihinin güçlü bir devlet olduğunu ve her zaman geleceğe açık bir vizyona sahip olduğunu vurguladı. Devletin iradesiyle her türlü işin başarılabilineceğini söyleyen Gezeravcı, uzaydaki görevlerinde Türk zekasının ve çalışmalarının izlerini sürdüklerini ifade etti.
Sonrasında öğrencilerin sorularını cevaplayan Gezeravcı, etkinlikte katılımcılara uzay ve bilimle ilgili deneyimlerini aktardı.

 

DİĞER HABERLER

Anız yangını söndürüldü
Anız yangını söndürüldü
11 Temmuz 2024 Perşembe
Sanayi şirketi iflas eşiğine geldi
Sanayi şirketi iflas eşiğine geldi
10 Temmuz 2024 Çarşamba
Ruhsatsız 11 yapı yıkıldı
Ruhsatsız 11 yapı yıkıldı
8 Temmuz 2024 Pazartesi