Gizli Tanıkla Temiz Eller Operasyonu Yapacaklarmış

Gizli tanık Sertçelik’le ‘temiz eller’ operasyonu yapacaklarmış

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında kirli kumpaslar ortaya çıkıyor, Sabah Gazetesi Haber Koordinatörü Abdurrahman Şimşek, aralarında üst düzey siyasi ve gazetecilerin de bulunduğu 280 kişinin takibe alındığını açıkladı.

Gizli tanık Sertçelik’le ‘temiz eller’ operasyonu yapacaklarmış

Organize suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında üst düzey 3 polisin açığa alınmasının ardından başlatılan soruşturmada flaş gelişmeler yaşanıyor. Açığa alınan polis memurları hakkında “anayasal düzene karşı suçlar” çerçevesinde adli soruşturma başlatılırken, Sabah Gazetesi Haber Koordinatörü Abdurrahman Şimşek, A Haber’de kirli kumpasın detaylarıyla ilgili flaş bilgiler paylaştı. Şimşek, Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube’de aralarında üst düzey siyasi ve gazetecilerin de bulunduğu 280 kişinin takibe alındığını açıkladı.

Sabah Gazetesi’nde yer alan haberde, Ankara Emniyetinin Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yaptığı operasyonun ardından örgütün iki numarası Serdar Sertçelik'in gizli tanık yapıldığı, elektronik kelepçe takılıyken de önce bir restoranda tabancayla vurulduğu sonra da yurtdışına kaçtığına yer verildi. Haberde, telefon kayıtlarında emniyet mensuplarının kendisine "Seninle temiz eller operasyonu başlatacağız" dediği Sertçelik'in elektronik kelepçe takılıyken yaptığı ihlallerin kayıtlarına ulaşıldığına değinildi. Soruşturmayı yürüten 3 polis memurunun açığa alınması sonrası haklarında 'anayasal düzene karşı suçlar' çerçevesinde adli soruşturma başladı.

Sabah Gazetesi Haber Koordinatörü Abdurrahman Şimşek de A Haber canlı yayınında flaş bilgileri paylaştı.

Şimşek şunları söyledi:

Şimdi; Gizli tanığın konutu terk ettiğine yönelik ilk ihlali '26 Ekim 2023 tarihinde Elektronik İzleme Merkezince tespit edilmiştir' diyor. İhlal Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne resmi yazıyla bildirilmiştir. Ankara Denetimlik, durumu Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Hazırlık Soruşturma Bürosuna bildirmiştir. Sonraki aşamalarda, 30 Ekim 2023, 31 Ekim 2023, 1 Kasım 2023, 2 Kasım 2023, 19 Kasım 2023, 20 Kasım 2023, 21 Kasım 2023.

Şimdi 21 Kasım'ın üzerinde duracağım. 21 Kasım'da gece kulübünde eğleniyor ve dışarı çıkıp vurulduğu gece. 21 Kasım'da Adalet Bakanlığı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyete durumu resmi olarak bildirmiş. Burada aslında denetimli serbestlik yönünden Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü görevini yapmış. 1 gün sonra zaten bu şahıs yurtdışına kaçıyor. Eğer polis orada gerekli müdahaleyi yapsaydı o gizli tanık yurtdışında değil, cezaevinde olacaktı.

Buradan nereye varmak istiyoruz? Burada polisin bu gizli tanığa yol vermesinin perde arkasında işte o AK Parti'ye ve MHP'ye yönelik üst düzey isimleri gizli tanık ifadesine eklettirebilmek için bu şahsa kıyak yapılıyor. Çünkü açığa alınan polislerin bir hedefi var. Sadece Emniyet değil, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının da görevini yapması lazımdı. Doğrudan polisi beklemeden, normal cezaevi şartlarına çevirmesi lazımken çevirmiyorlar. Ankara polisi ile bu savcılık arasında da bir irtibat var.

Abdurrahman Şimşek, üst düzey siyasi ve gazetecilerin de aralarında olduğu 280 kişinin de takibe alındığını açıkladı.

Şimşek, "Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube'de 280 kişinin sorgulaması yapılmış. Önemli isimler var. Üst düzey siyasi ve gazeteciler var. Ulusal bir gazetenin Ankara Temsilcisi de dinlenmiş. Bunlar nasıl yapıldı? Telefon-internet trafiğine, baz birlikteliğine, hangi benzin istasyonlarından benzin almış, sosyal medyadan, WhatsApp'tan, Facetime'dan kimlerle yazıştığı GPRS kayıtlarına 280 kişinin bakılmış. Üst düzey isimler var. Eski Adalet Bakanının oğlu da izlenenler arasında. Şu an İçişleri Bakanlığı bir Emniyet Baş Müfettişi atadı. Bu konuyu da soruşturuyor. Sadece Organize Suçlar değil, Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğü de bu kişilerinin telefon kayıtlarına bakıyor. Nerelere uçuyor, otellerde kimlerle? 38 ayrı kriter üzerinden sorgulama yapılıyor. " bilgilerini verdi.

Sabah Gazetesi Haber Koordinatörü Abdurrahman Şimşek dün de AHaber canlı yayınında kritik bilgileri paylaşmıştı.

"3 emniyet müdürü hakkında tutuklama talebi olmadı. Sadece arama gerçekleştirildi ve yurt dışına çıkış yasağı verildi. Aramalarda dijital bir suç oluşturacak bir şey varsa ona el konuldu fakat herhangi bir tutuklama olmadı."

"8 Eylül 2023'de Ayhan kod adlı kişi yurt dışına bilet alıyor ve havalimanına çıkarken gözaltına alınıyor. Operasyonda görevden uzaklaştırılan Ankara İl Emniyet Müdürü Yardımcısı Murat Çelik var ve Bora Kaplan da ters kelepçe ile yere yatırılıyor. Ardından bu operasyonun görüntülerini bir ajansa göndermek yerine T24 adlı internet sitesine veriyor. T24, Başkan Erdoğan'a seçim öncesi operasyon yapan ve Alman sermayesi ile ayakta tutulan bir internet sitesi. O dönem bu operasyonu Emre Uslu, Adem Yavuz Aslan, Erk Acarer gibi firari Fetullahçılar sürekli köpürttüler."

 

DİĞER HABERLER

Mobil kaza tutanağı e-Devlet
Mobil kaza tutanağı e-Devlet'te!
23 Mayıs 2024 Perşembe
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
20 Mayıs 2024 Pazartesi
21 sözleşmeli personel alınacak!
21 sözleşmeli personel alınacak!
20 Mayıs 2024 Pazartesi
Bakan Göktaş’tan açıklama
Bakan Göktaş’tan açıklama
18 Mayıs 2024 Cumartesi
Sessiz yürüyüş 27. haftasında
Sessiz yürüyüş 27. haftasında
18 Mayıs 2024 Cumartesi