Sanayi Sitesi'nde Yangın Kontrol Altına Alındı

Hurdacılar Sanayi Sitesi'nde yangın kontrol altına alındı

Hurdacılar Sanayi Sitesi'nde yangın kontrol altına alındı

Ankara'nın Yenimahalle ilçesindeki Hurdacılar Sanayi Sitesi'nde meydana gelen yangın, araç lastikleri ve atıkların bulunduğu alanda çıktı. Dün öğle saatlerinde İvedikköy Mahallesi'ndeki hurdalık alanda başlayan yangın, henüz belirlenemeyen bir nedenle ortaya çıktı.

Olayın hemen ardından Ankara, Etimesgut ve Sincan itfaiye ekipleri ile AFAD, Orman Genel Müdürlüğü (OGM), Türk Hava Kurumu (THK), Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHİM), Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) ve jandarma ekipleri seferber oldu. Yoğun bir şekilde müdahale eden ekipler, yangının büyümeden kontrol altına alınması için çalışmalarına hızla başladılar.Müdahale ve koordinasyon çabaları sonucunda yangın, ekiplerin yoğun çabaları neticesinde kontrol altına alındı. Ancak, soğutma çalışmaları halen devam ediyor ve bölgedeki atıkların tamamen söndürülmesi için ekiplerin titizlikle çalışmalarını sürdürüyorlar.
Yangının çıkış nedeni hakkında henüz net bir bilgi bulunmamakla birlikte, yetkililer olayın detaylı bir şekilde incelenerek nedenin belirlenmesi için çalışmalara devam ediyorlar. Bu tür olayların tekrarlanmaması adına gerekli önlemlerin alınması da önem arz etmektedir.

 

DİĞER HABERLER

3 maden ocağı imha edildi
3 maden ocağı imha edildi
23 Nisan 2024 Salı
CHP
CHP'de torpil rüzgarı
23 Nisan 2024 Salı