İstanbul'a Hizmette Yeni Dönem Programı Düzenlendi

İstanbul'a Hizmette Yeni Dönem programı düzenlendi

İstanbul'a Hizmette Yeni Dönem programı düzenlendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından düzenlenen "İstanbul'a Hizmette Yeni Dönem" programı gerçekleştirildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saraçhane'deki İBB Başkanlık binasının bahçesinde kurulan çadırda gerçekleşen programa katılarak bir konuşma yaptı.

İmamoğlu, Türkiye'de önemli bir seçimi geride bıraktıklarını ve İstanbul'un her köşesinde hala demokrasinin canlılığını gördüklerini vurguladı. İstanbul'un sorumluluğunu yeniden üstlenmenin kendisine onur verdiğini belirten İmamoğlu, halkın seçimde önemli bir sınav verdiğini ifade etti.
İmamoğlu, 31 Mart'ta İstanbulluların hukuk, demokrasi ve sosyal adalet istediğini açıkça gösterdiğini ve bu desteğin Türkiye'nin dört bir yanına yansıdığını belirtti. Yeni dönemde İstanbul'u uluslararası alanda bölgesine liderlik eden bir dünya şehri yapma hedefine çok yakın olduklarını söyleyen İmamoğlu, İstanbul'un sorunlarını çözeceklerini ve büyük yatırımlar yapacaklarını ifade etti. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la İstanbul'un geleceği hakkında görüşmek istediğini de açıkça belirtti.
İmamoğlu ayrıca, Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili Yüksek Seçim Kurulu'nun görevini yerine getirdiğini ve hukuk ve demokrasi dışı girişimlerin önüne geçtiğini ifade etti.
Öte yandan, İmamoğlu makam odasında ailesi ve yakınlarıyla bir araya gelerek yeni dönemin ilk mesai gününe başladı.

 

DİĞER HABERLER

3 maden ocağı imha edildi
3 maden ocağı imha edildi
23 Nisan 2024 Salı
CHP
CHP'de torpil rüzgarı
23 Nisan 2024 Salı