Kalkan-13 Operasyonlarında 375 Kişi Yakalandı

Kaçak göçmen ve kaçakçılarına operasyon

Kaçak göçmen ve kaçakçılarına operasyon

Göçmen kaçakçılığı organizatörlerine yönelik gerçekleştirilen “Kalkan-13” operasyonlarında, 42 göçmen kaçakçılığı organizatörü ve 333 düzensiz göçmen yakalandı.


İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı'nın koordinesinde "Kalkan-13" operasyonlarının gerçekleştirildiğini duyurdu.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü'nün yürüttüğü çalışmalar sonucunda, İran üzerinden Türkiye'ye düzensiz göçmen sokmaya çalışan ve hesap incelemelerinde 10 milyon liranın üzerinde hesap hareketliliği tespit edilen kişilere yönelik operasyonlar düzenlendi.

Operasyonlar kapsamında, 42 göçmen kaçakçılığı organizatörü ve 333 düzensiz göçmen yakalandı.

Yakalanan düzensiz göçmenler, İl Göç İdaresi Müdürlüklerine teslim edildi ve sınır dışı işlemleri başlatıldı.

Operasyonlar neticesinde, ruhsatsız tüfekler, çok sayıda cep telefonu ve sim kart ile büyük miktarda döviz ele geçirildi.

Yerlikaya, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığını önlemek için ülkemizin her bölgesinde kararlılıkla sürdürdüğümüz operasyonlarımız aralıksız devam edecek. Ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan göçmen kaçakçılarına asla fırsat vermeyeceğiz. Operasyonları koordine eden valilerimizi, Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığını, operasyonları düzenleyen kahraman polisimizi ve Göç İdaresi Başkanlığımızın personelini tebrik ediyorum."

 

DİĞER HABERLER

Ramazan Bayramı sona erdi
Ramazan Bayramı sona erdi
12 Nisan 2024 Cuma