Kahramanmaraş Deprem Konutları Kura Çekimi Sonucu

Kahramanmaraş’ta 9 bin 289 deprem konutlarının kura çekimi yapıldı

‘Asrın Felaketi’ olarak nitelenen 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’ta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla kura çekimi yapıldı. Törende hak sahiplerine 9 bin 289 konutun anahtar teslimi yapıldı.


Kahramanmaraş’ta 9 bin 289 deprem konutlarının kura çekimi yapıldı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde (KSÜ) düzenlenen ‘Deprem Konutları Kura Çekimi Anahtar Teslim Töreni’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile hak sahibi aileler katıldı.KAHRAMANMARAŞ’TA TOPLAM 78 BİN KONUT TESLİM EDİLECEK

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Bugün, Kahramanmaraş'ta 9 bin 289 konutumuzun kurasını çekiyor, anahtarlarını teslim ediyoruz. Kahramanmaraş'ta hak sahibi yaklaşık 78 bin vatandaşımızın tamamına anahtarlarını teslim edene kadar gece gündüz durmayacağız.

Amacımız yıl sonuna kadar 200 bin konutu ve köy evini hak sahiplerine teslim etmektir. Ardından bu sayıyı süratle 390 bine tamamlayacağız.

MUHALEFETE ELEŞTİRİ

Hükümet olarak hangi partiden olduğuna bakmaksızın tüm belediyelere bütçeden almaları gereken payı eksiksiz gönderdik, gönderiyoruz.

Asrın felaketinin altından asrın dayanışmasıyla kalkmayı başardık. Muhalefet diyor ki 'bir yıl geçti, ortada bir şey yok.' Kahramanmaraş burada, zahmet olmazsa bir turistik seyahat de buraya yapın.

Muhalefet belediyelerinin şehirlerine hak ettiği hizmeti kazandıramamasının tek sebebi beceriksizlik, iş bilmezlik ve başka hesaplar peşinde koşmalarıdır.
KAHRAMANMARAŞ’A SAVUNMA SANAYİ MÜJDESİ

Kahramanmaraş'ta TUSAŞ havacılık yapısalları üretecek tesis inşa ediyor. ANKA İHA'nın da arasında olduğu havacılığa ait parçaların üretimi burada yapılacak.

Kahramanmaraş'ı, Ankara'dan sonra ikinci savunma, havacılık ve uzay sanayi merkezimiz haline getiriyoruz.”
“ACILARIMIZ İLK GÜNKÜ TAZELİĞİNDE”

Törende konuşma yapan MHP lideri Bahçeli, “6 Şubat 2023 tarihindeki deprem felaketinin üzerinden tam 1 yıl geçti. Buna rağmen acılarımız hala ilk günkü gibi tazeliğini muhafaza etmektedir. Depremde sayıları 53 bini aşan vatandaşımız hayatını kaybederken, 110 bine yakın vatandaşımız da yaralandı.” dedi.

“Zor şartları milli birlik ve beraberlik şuuruyla aştık.” diyen Bahçeli sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“İmkansız denilen ne varsa zaman içinde üstesinden gelmeyi başardık. Türkiye’nin toprak altında kalmasını dileyenleri hayal kırıklığına uğrattık. Güç birliğiyle kuşatmayı yardık. Deprem enkazı üzerinde siyasi istismar şantiyesi kuran gayri milli siyasi zihniyetlere milletimiz hiç kulak vermedi.

Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde, Türkiye depremin vahim şokunu atlattı, yeni yüzyılda çok güçlü adımlar atıldı. ‘Yapamazlar’ diyen kim varsa hanesine mahcubiyet düştü.”
KURA SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

TOKİ tarafından yapılan deprem konutları kura sonuçları e-devlet üzerinden öğreniliyor. Deprem sonucu evi ve iş yeri ağır hasar alan hak sahipleri aşağıdaki bağlantıya tıklayarak kura çekim sonucunu öğrenebilir.

KURA SONUCUNU ÖĞRENMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

 

Etiketler:
kahramanmaraş deprem

DİĞER HABERLER

15 Temmuz gecesi
15 Temmuz gecesi
14 Temmuz 2024 Pazar
4 maden ocağı imha edildi
4 maden ocağı imha edildi
13 Temmuz 2024 Cumartesi
Kağıt fabrikasında feci yangın
Kağıt fabrikasında feci yangın
13 Temmuz 2024 Cumartesi
Anız yangını söndürüldü
Anız yangını söndürüldü
11 Temmuz 2024 Perşembe
Sanayi şirketi iflas eşiğine geldi
Sanayi şirketi iflas eşiğine geldi
10 Temmuz 2024 Çarşamba