Kar Yağışı Nedeniyle 220 Köye Ulaşım Sağlanamıyor

Kar Nedeniyle Doğu Karadeniz'de 220 Köye Ulaşım Sağlanamıyor

Kar Nedeniyle Doğu Karadeniz'de 220 Köye Ulaşım Sağlanamıyor

Giresun, Gümüşhane, Rize ve Bayburt'ta yüksek kesimde yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle 220 köye ulaşım sağlanamıyor.

Yazılı bir açıklama ile Giresun İl Özel İdaresi, kar yağışı nedeniyle bölgede 62 köy yolunun ulaşıma kapandığını duyurdu. Alucra, Çamoluk, Dereli, Keşap ve Şebinkarahisar ilçelerinde etkilenen yolların yeniden açılması için ekipler çalışmalarını sürdürüyor.


Gümüşhane'de de hava koşulları sebebiyle 99 köye olan ulaşım kesildi. İl Özel İdaresi tarafından acil ihtiyaçları olan köylere, özellikle diyaliz hastalarını, cenazeleri ve diğer acil durumları olanları önceleyerek ulaşım sağlama çabaları devam ediyor. 36 personel ve 18 iş makinesiyle karla mücadele çalışmaları yürütülüyor.Rize ilinde ise Çamlıhemşin ve İkizdere'de toplam 29 köy yolunun geçişe kapalı olduğu bildirildi. İl Özel İdaresi 15 personel ve 11 iş makinesiyle çalışmalarını yürütüyor. Karayolları ekipleri, Ovit Dağı Sivrikaya mevkii ve Ayder Yaylası'nda ulaşımın aksamaması için yol açma ve tuzlama faaliyetlerini gerçekleştiriyor.


Bayburt'ta gece saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle merkez, Aydıntepe ve Demirözü bölgelerinde toplam 30 köy yolunun ulaşıma kapanması söz konusu oldu. İl Özel İdaresinin 20 personeli ve 8 iş makinesiyle karla mücadele çalışmaları devam ediyor. Belediye ekipleri şehir içindeki kar temizleme işlemlerini sürdürürken, Karayolları ekipleri ise ulaşımın sorunsuz devam etmesi için yol bakım ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor.


 

Etiketler:
Kar

DİĞER HABERLER