Köy Evleri Depremzedelere Teslim Ediliyor

Köy evleri depremzedelere teslim ediliyor

Köy evleri depremzedelere teslim ediliyor

Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'teki depremin etkileri devam ediyor. Kırsal Naimler ve Mestihüyük mahallelerinde inşa edilen 11 köy evi, depremzede hak sahiplerine teslim ediliyor.

Nurdağı Kaymakamı İsmail Alsancak, Nurdağı Belediye Başkan Vekili Yakup Bahar, Gaziantep Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hakan Şimşek ve AFAD İl Müdürü Mahmut Coşkun'un katılımıyla gerçekleşen törende, hak sahiplerine anahtarları teslim edildi.
Coşkun, Gaziantep genelinde 117 bin 783 konut için hak sahibi bulunduğunu belirtti. Bunlardan 6 bin 648'inin kırsal alanda olduğunu ifade etti. Mestihüyük Mahallesi'nde 29 konut ve 12 ahırın hak sahiplerine teslim edildiğini söyleyen Coşkun, bugün itibarıyla Mestihüyük Mahallesi'nde 6 hak sahibine daha anahtarlarını verdiklerini aktardı.
Depremde sevdiklerini kaybeden Mestihüyük Mahallesi sakinlerinden Kadir Koç, evlerini teslim almanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi ve devletin sağladığı imkanlardan dolayı teşekkürlerini iletti.
Hak sahiplerinden Özlem Koç ise Ramazan Bayramı'nı yeni evlerinde geçirmek istediklerini belirterek, devlete teşekkürlerini sundu ve depremden bu yana yanlarında olduklarını ifade etti.

 

DİĞER HABERLER

4.2
4.2'lik deprem korkuttu
17 Nisan 2024 Çarşamba
Mesut Kocagöz tutuklandı
Mesut Kocagöz tutuklandı
15 Nisan 2024 Pazartesi