Liseliler Şehit Mezarlarının Bakımını Yapıyor

Liseliler şehit mezarlarının bakımını yapıyor

Liseliler şehit mezarlarının bakımını yapıyor

Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Yozgat'ın kent merkezi ve köylerinde bulunan şehit kabirlerini ziyaret ederek, solmuş yazıları ve bayrakları yenileme çalışmaları yapıyorlar. 

Öğrenciler, dua okuyarak şehitler için dualarını eksiltmiyor ve aynı zamanda mezarların bakımını da gerçekleştiriyorlar.
Okul Müdürü Aytaş Şahin, Milli Eğitim Bakanlığı'nın başlattığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında öğrencilerin, görsel sanatlar dersi öğretmenleriyle birlikte şehit kabirlerini ziyaret ettiklerini belirtti. Şehit mezarlarının bakımını yaparak, yazıları tazeleyip bayrakları değiştiren ve çevre temizliği gerçekleştiren öğrencilerin, topluma ve çevreye duyarlılık kazanmalarını sağladıklarını ifade etti. Ayrıca, projenin öğrenci merkezli olduğunu ve öğrencilerin milli ve manevi değerlerini geliştirmeye yönelik bir planlama içerdiğini vurguladı.
Proje kapsamında şehit kabirlerini ziyaret eden öğrencilerden Elif Özer, ziyaret ettikleri köylerde şehit kabirlerini ziyaret ettiklerini ve dualarını eksik etmediklerini dile getirdi. Öğrencilerden Elif Şahin ise mezarların yazılarını ve bayraklarını yenileyerek temizlik yapmanın yanı sıra, şehitlere minnet borçlarını ödemeye çalıştıklarını belirtti.

 

DİĞER HABERLER

4.2
4.2'lik deprem korkuttu
17 Nisan 2024 Çarşamba
Mesut Kocagöz tutuklandı
Mesut Kocagöz tutuklandı
15 Nisan 2024 Pazartesi