Mahzen-11 Operasyonunda 3 Suç Örgütü Çökertildi

Mahzen-11 operasyonunda 3 suç örgütü çökertildi

Mahzen-11 operasyonunda 3 suç örgütü çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Manisa merkezli "Mahzen-11" operasyonlarında 7 ilde düzenlenen baskınlarda 3 organize suç örgütünün çökertildiğini ve 18 şüphelinin yakalandığını duyurdu. 

Yerlikaya, Manisa'dan başlayarak İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Kocaeli, Antalya ve Balıkesir'de faaliyet gösteren organize suç örgütlerine yönelik operasyonların Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda gerçekleştirildiğini belirtti.
Şüphelilerin, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kara para aklama, nitelikli dolandırıcılık ve tefecilik gibi suçları işlediklerinin tespit edildiğini aktaran Yerlikaya, operasyonlar sonucunda Şenerler, Avcılar ve Karallar adlı üç ayrı organize suç örgütünün liderlerinin de aralarında olduğu toplam 18 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.
Operasyonlarda 7 ruhsatsız tabanca, 6 av tüfeği, 47 otomobil, 2 tekne, birçok çek, senet, araç satış sözleşmesi ve tapu sözleşmesi ile önemli miktarda nakit para ve dijital materyale el konulduğunu belirten Yerlikaya, suçtan elde edilen yaklaşık 2 milyar liranın da tespit edildiğini ifade etti.
Bakan Yerlikaya, "Suç işleyenlere, toplumun huzurunu bozanlara, organize suç örgütlerine ve çetelere karşı kararlı bir şekilde mücadele ediyoruz." dedi.

 

DİĞER HABERLER

3 maden ocağı imha edildi
3 maden ocağı imha edildi
23 Nisan 2024 Salı
CHP
CHP'de torpil rüzgarı
23 Nisan 2024 Salı