Meteoroloji Uyardı: Yarın Yağış Geliyor

Meteoroloji 29 ili sarı kodla uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yeni duyuruya göre, 29 ilde yoğun sağanak yağışlar bekleniyor. 

Meteoroloji 29 ili sarı kodla uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan son rapora göre, Türkiye'nin büyük bir bölümünde parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Şırnak haricinde, ülkenin genelinde aralıklı sağanak yağışlar ve gök gürültüsü öngörülüyor.

Yağışların Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeybatısı ile Aydın, Denizli, Manisa, Kütahya ve Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Ayrıca, Doğu kesimlerde toz taşınımı yaşanabilir.

Hava sıcaklığının yağışlı hava ile birlikte batı kesimlerden başlayarak iç ve kuzey kesimlerde 4 ila 6 derece azalması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, cumartesi günü için 29 olan sarı kodlu uyarıda bulundu. Sarı kodlu uyarılan iller şunlar: Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Antalya, Konya, Karaman, Niğde, Adana, Kayseri, Tokat, Sivas, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Bayburt, Van ve Hakkari.

Ayrıca, yağışların Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeybatısı ile Aydın, Denizli, Manisa, Kütahya ve Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Rüzgarın, Marmara, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'de güneyli yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat), İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da kuzeyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (70-100 km/saat) eseceği bildirildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

Son olarak, Doğu kesimlerde toz taşınımı yaşanabileceği belirtildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması çağrısı yapıldı.

ADANA 15 GÜNLÜK HAVA DURUMU
 

DİĞER HABERLER

Mobil kaza tutanağı e-Devlet
Mobil kaza tutanağı e-Devlet'te!
23 Mayıs 2024 Perşembe
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
20 Mayıs 2024 Pazartesi
21 sözleşmeli personel alınacak!
21 sözleşmeli personel alınacak!
20 Mayıs 2024 Pazartesi