Meteoroloji Uyardı: Yarın Yağmur Geliyor

Meteoroloji uyardı: Sağanak yağışlar geliyor

Mayıs ayını yarıladığımız bu günlerde herkes havalar ne zaman ısınacak sorusunu merak ediyor. İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün bölge bölge hava tahminleri...


Meteoroloji uyardı: Sağanak yağışlar geliyor

Ülke genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu olması bekleniyor. Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Kastamonu, Hatay ve Siirt çevreleri ile Batı ve Orta Akdeniz’in Toroslar kesiminde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek. Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Yağışların, Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli olması öngörülüyor. Ege bölgesinde ise yer yer toz taşınımı görülecek.

Hava Sıcaklığı:
İç kesimlerde hava sıcaklıklarının 2 ila 4 derece artacağı, diğer bölgelerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar:
Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden, güney kesimlerde güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde ise yağış anında kuvvetlice eseceği bekleniyor. Pazar günü batı kesimlerde etkili olan yağışlar, pazartesi günü yurt geneline yayılacak.

Uyarılar:

Kuvvetli Yağış Uyarısı:
Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde beklenen kuvvetli yağışlar nedeniyle ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Toz Taşınımı Uyarısı:
Ege bölgesinde beklenen toz taşınımı nedeniyle görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Bölgelere Göre Hava Durumu:

Marmara:
Parçalı ve az bulutlu geçecek.

Edirne: 9°C, 23°C
İstanbul: 11°C, 20°C
Kırklareli: 8°C, 21°C
Kocaeli: 10°C, 21°C

Ege:
Parçalı ve az bulutlu geçecek. Perşembe öğle saatlerinden itibaren yer yer toz taşınımı bekleniyor.

Afyonkarahisar: 6°C, 22°C
Denizli: 14°C, 29°C
İzmir: 13°C, 25°C
Uşak: 6°C, 23°C

Akdeniz:
Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Hatay çevreleri ile Batı ve Orta Akdeniz'in Toroslar kesimi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Adana: 16°C, 27°C
Antalya: 17°C, 25°C
Burdur: 9°C, 27°C
Hatay: 13°C, 25°C

İç Anadolu:
Parçalı ve az bulutlu, güney ve doğu kesimlerinde yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Ankara: 8°C, 21°C
Eskişehir: 7°C, 21°C
Konya: 8°C, 23°C
Yozgat: 4°C, 18°C

Batı Karadeniz:
Parçalı ve az bulutlu, doğusunda yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Kastamonu çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Bolu: 2°C, 19°C
Düzce: 8°C, 22°C
Sinop: 13°C, 17°C
Zonguldak: 10°C, 17°C

Orta ve Doğu Karadeniz:
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Amasya: 6°C, 21°C
Samsun: 10°C, 18°C
Tokat: 8°C, 20°C
Trabzon: 13°C, 16°C
 

DİĞER HABERLER

Mobil kaza tutanağı e-Devlet
Mobil kaza tutanağı e-Devlet'te!
23 Mayıs 2024 Perşembe
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
20 Mayıs 2024 Pazartesi
21 sözleşmeli personel alınacak!
21 sözleşmeli personel alınacak!
20 Mayıs 2024 Pazartesi
Bakan Göktaş’tan açıklama
Bakan Göktaş’tan açıklama
18 Mayıs 2024 Cumartesi
Sessiz yürüyüş 27. haftasında
Sessiz yürüyüş 27. haftasında
18 Mayıs 2024 Cumartesi