Meteoroloji Uyardı: Kuvvetli Yağış Bekleniyor

Meteoroloji'den 13 ile sarı uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Türkiye genelindeki hava durumu raporunu açıkladı. 

Meteoroloji'den 13 ile sarı uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava durumu raporu, ülkemizin genelinde parçalı bulutlu ve yer yer çok bulutlu bir havanın hakim olacağını belirtiyor. Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Eskişehir, Çankırı, Konya, Van ve Hakkari çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Güney, iç ve doğu kesimlerde toz taşınımı yaşanabilir.

Sarı kod ile uyarılan iller ise şu şekilde sıralanıyor: Antalya, Burdur, Edirne, Isparta, İzmir, Muğla, Van, Balıkesir, Çanakkale, Hakkari, İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ.

Hava sıcaklığında Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'da hafif artışlar beklenirken, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik öngörülmüyor. Rüzgarın Marmara ve Ege kıyılarında kuzey, diğer yerlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. Ancak Marmara ve Ege kıyılarında kuzey, Batı Akdeniz ile İç Anadolu'nun güneybatısında güney yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) rüzgarlar bekleniyor.

Kuvvetli rüzgarlar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması ve gerekli tedbirlerin alınması gerektiği belirtilirken, güney, iç ve doğu kesimlerde toz taşınımı olabileceği uyarısı yapılıyor.
 

DİĞER HABERLER

Mobil kaza tutanağı e-Devlet
Mobil kaza tutanağı e-Devlet'te!
23 Mayıs 2024 Perşembe
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
20 Mayıs 2024 Pazartesi
21 sözleşmeli personel alınacak!
21 sözleşmeli personel alınacak!
20 Mayıs 2024 Pazartesi