Meteoroloji Uyardı: 26 İl için Yoğun Kar Yağışı

Meteoroloji'den 26 ile yoğun kar uyarısı!

Meteoroloji'den 26 ile yoğun kar uyarısı!

Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle 26 il için "turuncu" ve "sarı" kodlu uyarıda bulunuldu.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son raporlarına göre Türkiye'nin hava durumu çoğunlukla parçalı ve çok bulutlu olacak. Yağış beklenen bölgeler arasında Marmara, Karadeniz, Doğu Anadolu ile Ege'nin kıyı kesimleri, Güneydoğu Anadolu'nun bazı kısımları ve İç Anadolu'nun doğusu yer alıyor. Yağışların kıyı bölgelerde yağmur ve sağanak, iç bölgelerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması öngörülüyor. Özellikle Doğu Karadeniz'in kıyı şeridi ve bazı doğu şehirlerinde daha şiddetli yağışlar beklendiği bildirildi.Yoğun kar öngörülen bazı iller için "turuncu", diğer risk altındaki iller için "sarı" uyarı seviyeleri veriliyor. Bu uyarılar, karın oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı hazırlıklı olunmasını gerektiriyor.

Hava sıcaklıkları mevsim normalleri civarında seyretmekle birlikte, önümüzdeki pazar gününden itibaren düşmeye başlayacak ve ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor. Bu değişikliklerle birlikte soğuk hava koşullarının etkisini artırması öngörülüyor.
 

Etiketler:
Kar Uyarısı

DİĞER HABERLER

Kars
Kars'ta üst üste 2 deprem
28 Şubat 2024 Çarşamba
Beyaz Show Nisanda başlıyor
Beyaz Show Nisanda başlıyor
28 Şubat 2024 Çarşamba