Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları Başladı

Milli Savunma Bakanlığı Sözleşmeli Er Alımı Yapacak

Milli Savunma Bakanlığı Sözleşmeli Er Alımı Yapacak

Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı için sözleşmeli er alımı başvurularının başladığını duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı, Sözleşmeli Er alımı için başvuruların kabul edildiğini ve adayların başvurularını bakanlığın resmi web sitesi üzerinden ya da e-Devlet Kapısı aracılığıyla yapabileceklerini duyurdu. Adaylar, https://personeltemin.msb.gov.tr/ adresini kullanarak veya e-Devlet Kapısı aracılığıyla başvuru ekranına ulaşacaklar.


e-Devlet üzerinden başvuru yapacak olan adaylar, kişisel bilgilerini "bilgilerim" bölümüne girerek tamamlayacaklar ve bu aşamadan sonra tercih yapmaları için otomatik olarak ilgili ekrana yönlendirilecekler. Adayların tercihlerini öncelik sırasına göre belirledikten sonra başvuru süreçlerini tamamlayabilmeleri mümkün olacak.


Başvuru koşulları ve süreçle ilgili detaylı bilgi, Bakanlığın web sitesinde yer alıyor ve ilgililer bu bilgilere ulaşarak kimlerin başvurabileceği ve başvuruların nasıl yapılacağı hakkında bilgi edinebilirler.


Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın 2024/1 Dönemi için Sözleşmeli Er Başvuru Kılavuzu da yayınlanmış durumda. Kılavuza göre, ilköğretim diplomasına sahip ve erbaş veya er olarak askerlik hizmetini tamamlamış olan erkek adaylar başvurabilir. Başvuru tarihi itibarıyla 25 yaşını bitirmemiş (1 Ocak 1999 ve sonrasında doğmuş) adaylar uygun görülmektedir.


Askerlik hizmetine henüz başlamamış veya henüz tamamlamamış adaylar içinse yaş sınırı; 1 Ocak 2024 tarihinde 20 yaşını doldurmuş ve 25 yaşını bitirmemiş (1 Ocak 1999 ile 31 Aralık 2004 tarihleri arasında doğmuş) adaylar arasında belirlenmiş ve diğer başvuru şartlarını da taşımaları gerekmektedir.


Bu koşulları sağlayan adaylar, sözleşmeli er olarak görev yapmak üzere başvuru yapabilirler.

 

Etiketler:
Milli Savunma Bakanlığı

DİĞER HABERLER

Twitch
Twitch'e erişim engeli geldi
24 Şubat 2024 Cumartesi