MSB: 7 Günde 82 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

MSB, Teröristlere nefes aldırmıyor

MSB, Teröristlere nefes aldırmıyor

Milli Savunma Bakanlığınca (MSB), yurt içi ve sınır ötesinde icra edilen operasyonlarla Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil, son bir haftada 82 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.


Tuğamiral Zeki Aktürk, MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olarak düzenlenen bir basın bilgilendirme toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) terörle mücadeledeki gayret ve etkinliğini aktardı. Toplantıda, aralarında PKK/KCK/PYD-YPG, DEAŞ ve FETÖ'nün de bulunduğu terör örgütlerine yönelik operasyonların yurt içinde ve sınır ötesi sahalarda sürdürüldüğü ifade edildi. Aktürk, son bir haftada Irak ve Suriye'nin kuzeyinde yürütülen harekatlarla 82 teröristin etkisiz hale getirildiğini, yıl başından itibaren ise toplam 2 bin 478 teröristin etkisiz hale getirildiği bilgisini verdi.Özellikle Suriye'de, TSK tarafından sağlanan güvenlik ve sükunet ortamına karşı saldırı ve taciz girişimlerinin devam ettiğine işaret eden Aktürk, geçen hafta içinde 17 saldırı girişiminin püskürtüldüğünü ve bu müdahalelerde 56 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi. 2023'ün başından itibaren Suriye'de meydana gelen taciz ve saldırı girişimi sayısının 577 olduğunu, etkisiz hale getirilen terörist sayısının ise 1661'e çıktığını bildirdi.

Ayrıca, Aktürk sınırlardan yasa dışı geçmeye çalışan kişilere yönelik yakalama faaliyetlerine de değindi. Buna göre, yasadışı yollarla sınırlardan geçiş yapmak isteyen 191 kişinin güvenlik güçlerince yakalandığı bilgisi paylaşıldı.
 

Etiketler:
Terör Operasyonu

DİĞER HABERLER

Twitch
Twitch'e erişim engeli geldi
24 Şubat 2024 Cumartesi