Numan Kurtulmuş'tan 18 Mart Mesajı

Numan Kurtulmuş'tan 18 Mart mesajı

Numan Kurtulmuş'tan 18 Mart mesajı

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında, bu tarihin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin kritik anlarından biri olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, şehitlere olan minnetin büyük olduğunu belirtti.
Kurtulmuş, Çanakkale Zaferi'nin milletin birlik ve beraberlik ruhunun en somut örneklerinden biri olduğunu ifade ederek, "Şanlı ecdadımızın, Çanakkale'de verdiği mücadele ve vatan topraklarını koruma azmi, milletimizin istiklal aşkını göstermiştir." dedi. Zaferin sadece askeri bir başarı olmadığını, aynı zamanda milli birlik ve beraberliğin de göstergesi olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, şehitlerin kazandığı zaferin nesiller boyunca hatırlanacağını ve gurur kaynağı olacağını söyledi.
Türkiye'nin geleceğine dair en büyük görevin, Çanakkale gibi zaferlerden aldıkları güçle birlikte omuz omuza çalışmak olduğunu belirten Kurtulmuş, "Umutsuzluğa yer olmadığını, inancımızın ve birliğimizin her engeli aşabileceğini, Çanakkale ruhuyla nice zaferlere ulaşacağımızı 109 yıl önce cihana en gür sesimizle haykırmış bir milletiz." şeklinde konuştu. Kurtulmuş, mesajını Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünü kutlayarak ve tüm şehitleri rahmetle ve şükranla anarak tamamladı.

 

DİĞER HABERLER

3 maden ocağı imha edildi
3 maden ocağı imha edildi
23 Nisan 2024 Salı
CHP
CHP'de torpil rüzgarı
23 Nisan 2024 Salı
CHP
CHP'li Nazlıaka'dan açıklama
22 Nisan 2024 Pazartesi