DEM Partili Gergerlioğlu, Teröristlere Sahip Çıkmış

Ömer Faruk Gergerlioğlu teröristlere sahip çıkmış

Ömer Faruk Gergerlioğlu teröristlere sahip çıkmış

Polis noktasına saldırı düzenleyen teröristlerin, geçmişte DEM Parti Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu tarafından meclis kürsüsünde hastalıkları bahane edilerek serbest bırakılması yönünde açıklamalar yaptığı ortaya çıktı.


Çağlayan Adliyesi önündeki polis noktasına saldırı düzenleyen teröristler ile ilgili ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Saldırıyı gerçekleştiren iki kişinin DHKP/C terör örgütü üyesi olduğu belirlenirken, DEM Parti Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun daha öncede bu iki teröristi öğrenci olarak savunduğu paylaşımlar ortaya çıktı.

Gergerlioğlu’nun DHKP-C’li terörist Pınar Birkoç’un cezaevinde Covid olmasını Meclis gündemine taşıyarak serbest bırakılması yönünde açıklamalar yapmış ve sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunmuştu.


Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun terörist Pınar Birkoç’un cezaevinden çıkması için düzenlediği toplantıda, “Bize daha önceden de başvuran Düzce hapishanesinden Pınar Birkoç, 2. kez Covid olmuş. Bakın kaç kez olacaklar ve kaç kez risk altında kalacaklar? 10 binlerce mahpusu boş gerekçelerle yargılayanların bunun hesabını vermesi lazım. Daha kaç kez sağlıksız şartlarda karantinada beklesin bu insanlar?” ifadelerini kullanmıştı.


 

Etiketler:
Terör Saldırısı

DİĞER HABERLER

Obez kedi "Şiraz"
Obez kedi "Şiraz"
3 Mart 2024 Pazar