Otizmli Çocuklar Etkinliklerde Eğlendi

Otizmli çocuklar etkinliklerde eğlendi

Otizmli çocuklar etkinliklerde eğlendi

Iğdır'da, "2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü" dolayısıyla düzenlenen etkinliklere otizmli çocuklar büyük ilgi gösterdi.

Fidan Otizm Derneği tarafından kentteki çeşitli kurumların desteğiyle Iğdır Kışla Semt Sahası'nda gerçekleştirilen farkındalık etkinliği,otizmli bireylerin ailelerinin de katılımıyla renkli anlara sahne oldu.
Etkinlik kapsamında çocuklar, öncelikle boyama etkinliğine katılarak yaratıcılıklarını sergilediler. Ardından, uçurtma uçurma keyfi yaşadılar.
Jandarma ekiplerince hazırlanan parkurda bisiklet ve akülü arabalara binen çocuklar, eğlenceli zaman geçirdiler.
Programın sonunda, katılımcılarla birlikte ellerindeki mavi balonları gökyüzüne bırakan özel çocuklar, duygusal anlar yaşattılar.
Fidan Otizm Derneği Başkanı Tamer Kaan Turan, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, çocuklara unutulmaz bir gün yaşatmak istediklerini belirtti. Turan, bu etkinliğin 3. yılı olduğunu ve artık Iğdır'da geleneksel hale geldiğini vurgulayarak, aileler ve özel çocuklar için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını dile getirdi.
Etkinlikte yer alan çocuklardan Emir Ali Tuna, uçurtma şenliğinde eğlenceli vakit geçirdiklerini ve diğer oyunlardan da keyif aldıklarını belirterek mutluluğunu dile getirdi.

 

DİĞER HABERLER

Ramazan Bayramı sona erdi
Ramazan Bayramı sona erdi
12 Nisan 2024 Cuma