Özel ve İmamoğlu Saraçhane’de

Özel ve İmamoğlu Saraçhane’de

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kapsamında Saraçhane'de toplanan siyasi partiler ve sendika üyeleriyle bir araya geldi. 

Özel ve İmamoğlu Saraçhane’de

Özel, burada yaptığı açıklamada, Taksim'in emek ve özgürlük mücadelesiyle anıldığını belirterek, "Taksim, bugün özgürleşmezse yarın özgürleşir ama eninde sonunda Taksim emeğindir, emekçilerindir. Taksim'e özgürlük talebinin arkasındayız." dedi.


Saraçhane'deki buluşmanın önemine vurgu yapan Özel, çatışma istemediklerini ve herkesin bayramı huzur içinde kutlamasını arzuladıklarını dile getirdi. Anayasa Mahkemesi'nin Taksim ile ilgili kararına da atıfta bulunan Özel, meydanın herkes için özgür olması gerektiğini vurguladı ve kanunsuz emirlerin kabul edilemez olduğunu belirtti.


Sendikal haklara da değinen Özel, işçilerin sendikal örgütlenmelerini teşvik etti ve CHP'nin sendikasız işçilerin de yanında olduğunu ifade etti. Ayrıca, Taksim'in özgürleşmesi için mücadelenin devam edeceğini vurguladı.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Saraçhane'deki buluşmanın önemini vurgulayarak, bu mücadelenin eninde sonunda Taksim'de bir buluşmaya dönüşeceğini ifade etti.
Bir grup gösterici, Taksim'e yürüyüş için harekete geçtiğinde, polisle karşılaştı ve bazı göstericiler polise taş ve bayrak sopasıyla saldırdı. Polis müdahalesiyle göstericiler dağılmaya zorlandı, ancak bir kısım gösterici alanda beklemeye devam ediyor.

 

DİĞER HABERLER

10 bin çocuğa destek verildi
10 bin çocuğa destek verildi
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Mobil kaza tutanağı e-Devlet
Mobil kaza tutanağı e-Devlet'te!
23 Mayıs 2024 Perşembe
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
20 Mayıs 2024 Pazartesi
21 sözleşmeli personel alınacak!
21 sözleşmeli personel alınacak!
20 Mayıs 2024 Pazartesi