Özgür Özel Grup Toplantısı’nda Konuştu

Özgür Özel Grup Toplantısı’nda konuştu

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Uluslararası Adalet Divanı'nın saldırıları durdurma kararına rağmen, Refah bölgesinde masum sivillerin bulunduğu çadır kampı bombalandı ve 40 Gazzeli daha hayatını kaybetti.

Özgür Özel Grup Toplantısı’nda konuştu

İsrail devletinin bu katliamını bir kez daha kınıyoruz. Tüm dünya ülkelerini Filistin'i tanımaya davet ediyorum." şeklinde bir çağrıda bulundu.

Özel, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, partisinin büyümeye devam ettiğini vurgulayarak, Prof. Dr. Taner Demirer'i kürsüye davet etti.

Ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Demir'in sağlık politikaları alanında partiye katkı sağlayacağını belirten Özel, grup salonunda bulunan çok sayıda üniversite öğrencisini de Meclis'teki makamına beklediğini dile getirdi.

Aynı zamanda, 28 Mayıs 1918'de bağımsızlığına kavuşan Azerbaycan'ın Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayarak, "Kuruluşunun 106. yılını kutlayan Azerbaycan'ın sevinci bizim sevincimiz. Üzüntüsü bizim üzüntümüzdür." ifadelerini kullandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Yurtta barış, dünyada barış" sözünü hatırlatan Özel, parti olarak Türkiye'de ana muhalefet olduklarını ancak uluslararası alanda Türkiye'nin partisi olduklarını ve gelecekte iktidara gelerek Türkiye'yi yöneteceklerini ifade etti.

17 Nisan'da Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nde yaptığı konuşmada, Azerbaycan'ın uğradığı haksızlığı dile getirdiğini ve Azerbaycan'ın konsey kurullarında temsil edilmesini önemsediklerini aktaran Özel, Azerbaycan'ın temsilini desteklediklerini belirtti.

Özel, Filistin meselesini yurt içinde ve uluslararası alanda önemsediklerini vurgulayarak, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı ve tüm dünya ülkelerini Filistin'i tanımaya davet etti.

Ayrıca, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun Srebrenitsa'da yaşananları "soykırım" olarak nitelendirmesini ve "Anma Günü" olarak belirlemesini memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, Srebrenitsa soykırımını anma gününün Türkiye'de de belirlenmesi için bir kanun teklifi hazırladıklarını ifade etti.

Gezi Parkı eylemlerinin 11. yıl dönümünde, Türkiye'nin çeşitli illerinde düzenlenen gösterileri selamlayan Özel, eylemlerde hayatını kaybedenlerin anısına saygıyla yaklaştı ve Gezi Parkı tutuklamalarının anayasa ihlali olduğunu vurguladı. Gezi Parkı eylemleri sonrasında yaşananları Türkiye'deki iç hukuk marifetiyle çözülmesi gerektiğini dile getirdi.

Özel, Gezi Parkı tutuklamalarının hukukun askıya alınması ve büyük bir haksızlık olduğunu belirterek, tutuklu arkadaşların derhal serbest bırakılması çağrısında bulundu.

Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

Anız yangını korkuttu
Anız yangını korkuttu
24 Haziran 2024 Pazartesi
Feci yangına müdahale devam ediyor
Feci yangına müdahale devam ediyor
24 Haziran 2024 Pazartesi
Korkunç yangın tarlaya sıçradı
Korkunç yangın tarlaya sıçradı
24 Haziran 2024 Pazartesi
Burhanettin Bulut gündemi eleştirdi
Burhanettin Bulut gündemi eleştirdi
24 Haziran 2024 Pazartesi
ATV uçurumdan düştü: 2 yaralı
ATV uçurumdan düştü: 2 yaralı
24 Haziran 2024 Pazartesi
Evin bahçesine otomobil devrildi
Evin bahçesine otomobil devrildi
22 Haziran 2024 Cumartesi