Seçil Erzan Davasında Yeni Gelişmeler Yaşandı

Seçil Erzan hakkında yeni gelişme istenen ceza açıklandı

Futbol dünyasının ünlü isimlerini milyonlarca dolar dolandırdığı iddiasıyla yargılanan Seçil Erzan hakkında iki yeni iddianame hazırlandı.

Seçil Erzan hakkında yeni gelişme istenen ceza açıklandı

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen yüksek karlı gizli fon adıyla bilinen dolandırıcılık davasında, 5 müştekinin şikayeti üzerine hazırlanan iki yeni iddianame, ana dava dosyasıyla birleştirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından birleştirme talebiyle hazırlanan ilk iddianamede, müştekiler Hacer Çorbacı ve Hasan Çorbacı'nın yer aldığı belirtildi. İddianamede, müştekilerin Çorlu'da pazarcılıkla geçimlerini sağladıkları ve sanık Erzan ile babasının pazarcı olması nedeniyle tanıştıkları ifade edildi. Sanık Erzan'ın çalıştığı bankanın şubesinin değişmesi sonrasında müştekilere birikimlerini başka bir şubeye taşımalarını söylediği ve bu parayı gizli bir fona yatıracağını belirterek onları ikna ettiği aktarıldı. İddianamede, sanıklar Erzan ve Eligül'ün müştekilerden 82 bin lira aldığı ve daha sonra 43 bin lira kredi çektirerek bu parayı başka bir hesaba gönderdikleri belirtildi. İddianame kabul edilerek sanıkların cezalandırılması istendi.

Diğer iddianamede ise müştekiler Kaan Sinih, Sevgi Sinih ve Tursun Sinih'in yer aldığı ifade edildi. İddianamede, sanıklar Nazlı Can ve Seçil Erzan'ın müştekileri bankada yatırım yapacaklarını söyleyerek onları ikna ettiği kaydedildi. Sanıkların müştekilerden toplamda 2 milyon 250 bin lira ve 150 bin dolar aldığı ve bunun bir kısmının geri ödendiği belirtildi. Bu iddianame de mahkeme tarafından kabul edildi ve sanıkların cezalandırılması talep edildi.

Sonuç olarak, Seçil Erzan hakkında toplamda 275 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
 

DİĞER HABERLER

10 bin çocuğa destek verildi
10 bin çocuğa destek verildi
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Mobil kaza tutanağı e-Devlet
Mobil kaza tutanağı e-Devlet'te!
23 Mayıs 2024 Perşembe