Seçim Ödemeleri Belli Oldu

Seçim ödemeleri belli oldu

31 Mart 2024 yerel seçimler için ödemeler ve harcamalar belli oldu!

Seçim ödemeleri belli oldu

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri için hazırlıklar hızla devam ediyor. Seçim sürecinin sağlıklı ve düzenli bir şekilde yürütülmesi için gerekli adımlar atılıyor. Seçim kurulu başkanları, seçim müdürlüğü personeli ve diğer görevliler, yoğun bir çalışma temposuna girmiş durumda.Seçimlerde görev alacak kişilere yapılacak ödemeler ve diğer harcamaların belirlenmesi için gerekli kararlar alınıyor. Bu kapsamda, seçim harcamalarının belirlenen usul ve esaslara göre yapılması kararlaştırılıyor.

RESMİ ÇALIŞMA SAATLERİ DİKKATE ALINACAK

Seçim sürecinde görev alacak olanlara yapılacak gündelik ödemeler, belirli ilkeler doğrultusunda ve resmi çalışma saatlerini kapsayacak şekilde yapılacak. Ayrıca, seçim sonrasında yapılacak harcamaların belirlenmesi ve takibi için gerekli düzenlemeler yapılıyor.

ÜCRETLER BANKA ÜZERİNDEN YAPILACAK

Ödemelerin banka aracılığıyla yapılması ve belirli bir süre içinde yapılacak olması kararlaştırılıyor. Bununla birlikte, ödemelerin banka tarafından kesinti yapılmadan yapılması ve hak sahiplerinin kolaylıkla ödemelerini alabilmesi için gerekli önlemler alınıyor.

EK ÖDEME YAPILMAYACAK

Seçim sürecinde görev alacak olanlara, belirlenen gündelikler dışında ek ödemeler yapılmayacak ve belirlenen usul ve esaslar doğrultusunda hareket edilecek.Bu kararlar doğrultusunda, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin düzenli ve sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için gerekli adımlar atılmış olacak.

SANDIK GÖREVLİSİ ÜCRETLERİ

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde görev alacak sandık görevlilerinin ücretleri belirlendi. Buna göre,

Sandık kurulu başkanlarına 2.947 TL,

Sandık memurlarına 2.088 TL,

Partili üyelere 1.044 TL,

Bina sorumlularına 2.936 TL ücret ödenecek.

 

 

DİĞER HABERLER

Yangına müdahale devam ediyor
Yangına müdahale devam ediyor
17 Temmuz 2024 Çarşamba
Ruhsatsız madende göçük
Ruhsatsız madende göçük
17 Temmuz 2024 Çarşamba
Bağ evi yandı
Bağ evi yandı
17 Temmuz 2024 Çarşamba
Kazada 3 kişi yaralandı
Kazada 3 kişi yaralandı
16 Temmuz 2024 Salı