Yardım Kolileri İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırılıyor

Şehitlerin adını taşıyan koliler ihtiyaç sahiplerini mutlu ediyor

Şehitlerin adını taşıyan koliler ihtiyaç sahiplerini mutlu ediyor

Erzurum'da, şehit yakınları ve gaziler, 2019 yılından beri her Ramazan ayında şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu yardım kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyorlar.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) Erzurum Şubesi, her yıl Ramazan ayında yardım faaliyetleri düzenliyor.
Şehit aileleri ve gazilerin katkılarıyla toplanan paralarla alınan kumanyalar, vakıf binasında paketlenip üzerlerine şehitlerin isimleri yazılıyor.
Yardım kolilerine eklenen "İftar şehidimizden, Fatiha sizden" notuyla birlikte, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyorlar.
TÜGŞAV Erzurum Şube Başkanı Rıza Demir, yaptığı açıklamada, vakıf olarak Ramazan ayında şehitlerin adının yer aldığı kolilerle 2019'dan beri yardım dağıttıklarını belirtti.
Demir, "Devletimiz milletimiz var olsun. Şehit ailelerimizin bu konuda herhangi bir ihtiyaçları yok. Onların vasıtasıyla dar gelirli ailelere bir nebze olsa Ramazan sofralarına katkıda bulunabilmek için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz." dedi.
Yardım dağıtılan ailelerin duygusal anlar yaşadığını vurgulayan Demir, "Maksat burada şehidin emanetine sahip çıkmak. Biz bu programla şehidimizi, şehit ailelerimizi unutmadığımızı hissettirmeye çalışıyoruz." şeklinde konuştu.
Demir, ramazan ayı dışında da yardım çalışmalarının sürdüğünü belirterek, "2019'dan itibaren 9-10 bin civarında yardımı, ailelere ulaştırmış durumdayız." ifadelerini kullandı.
15 Temmuz darbe girişiminde Ankara'da şehit olan Oğuzhan Yaşar'ın ağabeyi Kadir Yaşar, kardeşinin isminin yazılı olduğu kolileri hazırlarken gururlandığını dile getirdi.
Yaşar, "Her Ramazan derneğimiz ile şehitlerimiz adına koliler hazırlıyoruz. Dar gelirli ailelere dağıtıyoruz. Biz de elimizden geldiğince, başkanımıza ve vakfımıza yardımcı oluyoruz." dedi.
Şehit onbaşı Pehlül Oruk'un kardeşi Adem Oruk ise yardım çalışmalarının manevi değerinin yüksek olduğunu belirterek, şehitlerin adlarının yaşatılması için yardım kolileri hazırladıklarını söyledi.
Vakıf üyeleri, Ramazan ayı boyunca şehit yakınları ve gazilerle birlikte, trafikteki vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuyorlar.

 

DİĞER HABERLER

Ramazan Bayramı sona erdi
Ramazan Bayramı sona erdi
12 Nisan 2024 Cuma