Şimşek, Temel Hedef Enflasyonu Tek Haneye Düşürmek

Şimşek, “Temel hedef enflasyonu tek haneye düşürmek”

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Enflasyonu tek haneye düşürmeyi programımızın temel hedefi olarak belirledik. Çünkü fiyat istikrarı olmadan gelir dağılımında adalet ve kalıcı refah artışı mümkün değildir. Cumhurbaşkanımızın başından beri tam destek verdiği programımızı daha da güçlendireceğiz. Programımız hedeflerine ulaştığında, vatandaşlarımızın refahı ve alım gücü kalıcı olarak artacaktır" dedi.

Şimşek, “Temel hedef enflasyonu tek haneye düşürmek”

31 Mart seçimlerinde de belirleyici olan ekonomik sıkıntılar ve hayat pahalılığı vatandaşların en büyük dertlerinden biri haline gelirken, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yaptığı açıklamayla enflasyonu tek haneye düşürmeyi programlarının temel hedefi olarak belirlediklerini söyledi.

Şimşek, "İstikrar olmadan kalıcı refah artışı mümkün değil" diyerek fiyat istikrarının gelir dağılımında adalet ve kalıcı refah artışının önemine vurgu yaptı. Vergide adaleti güçlendirmek için yapılan düzenlemelere de değinen Bakan Şimşek, asgari ücreti vergi dışı bıraktıklarını, gelir vergisi tarifesinde en alt dilimdeki vergi oranını düşürdüklerini ve kurumlar vergisi oranını artırdıklarını belirtti.Vatandaşların alım gücünü artırmak için çalışmalarının aralıksız devam ettiğini dile getiren Bakan Şimşek, ülkenin kendi programlarının şeffaf, öngörülebilir ve kural bazlı politikalara dayandığını ve başarıyla uygulandığını ifade etti.

Ülkedeki sorunları çözmek ve potansiyeli artırmak için kararlı olduklarını söyleyen Şimşek, vatandaşlardan üretilen dedikodulara itibar etmemelerini ve politikalarıyla ilgili doğrulanmamış haberlere inanmamalarını istedi.

 

DİĞER HABERLER

15 Temmuz gecesi
15 Temmuz gecesi
14 Temmuz 2024 Pazar
4 maden ocağı imha edildi
4 maden ocağı imha edildi
13 Temmuz 2024 Cumartesi
Kağıt fabrikasında feci yangın
Kağıt fabrikasında feci yangın
13 Temmuz 2024 Cumartesi
Anız yangını söndürüldü
Anız yangını söndürüldü
11 Temmuz 2024 Perşembe
Sanayi şirketi iflas eşiğine geldi
Sanayi şirketi iflas eşiğine geldi
10 Temmuz 2024 Çarşamba