Kuryeye Çarpan Somali Cumhurbaşkanı'nın Oğlu Serbest

Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu serbest bırakıldı

İstanbul Fatih'te motokurye Yunus Emre Göçer'e çarparak ölümüne neden olan ve hakkında yakalama kararı çıkarılan Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Sheikh Mohamud, Türkiye'ye gelerek ifade verdi.

Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu serbest bırakıldı


Fatih'te motokurye Yunus Emre Göçer'e arkadan çarparak ölümüne neden olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan ve 6 yıla kadar hapsi istenen Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Sheikh Mohamud ara celseye getirilerek ifade verdikten sonra yakalaması kaldırıldı. Yunus Emre Göçer'in eşi Öznur Göçer, soruşturma aşamasında şikayetini geri çekmişti.


TÜRKİYE'YE GELİP İFADE VERDİ

İstanbul 33. Asliye Ceza Mahkemesinde 16 Ocak Salı günü görülecek duruşma öncesinde yakalamalı olan sanık Mohammed Hassan Sheikh Mohamud, Türkiye'ye geldiği ve bugün duruşmaya çıkarıldığı öğrenildi. Duruşmada tercüman eşliğinde ifade veren Mohamud'un, eski savunmalarını tekrar ettiği öğrenildi.

"FRENE BASMAMA RAĞMEN ÇARPMAYI ENGELLEYEMEDİM"

Avrasya Tüneli'nden çıktıktan sonra 5-10 dakika ilerlediğini ifade eden sanık, önünde hızlı giden motosiklet olduğunu, bir anda durduğunu ve yolun sağ tarafına doğru döndüğünü anlattı.


Sanık, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ben frene basmama rağmen çarpmayı engelleyemedim. Bu sırada yaklaşık 55 kilometre hızla ilerliyordum. Öndeki motosikletin gittiğini görmüştüm. Ancak motosiklet bir anda durup döndüğü için ben de bu durumu beklemediğimden çarpmayı engelleyemedim."


YAKALAMA KARARI KALDIRILDI

Mahkeme, ifadesi alınan Mohamud hakkındaki yakalama kararını geri aldı. Hakkındaki yurt dışı yasağı kaldırılan sanık Mohamud'un serbest bırakılmasına ve duruşmalardan vareste tutulmasına karar verildi. Duruşma sonrasında sanık Mohamud'un işlemlerinin ardından adliyeden ayrıldığı öğrenildi. Duruşma 16 Ocak'a ertelendi.

Adana Haberleri

 

Etiketler:
SomaliKurye

DİĞER HABERLER

15 Temmuz gecesi
15 Temmuz gecesi
14 Temmuz 2024 Pazar
4 maden ocağı imha edildi
4 maden ocağı imha edildi
13 Temmuz 2024 Cumartesi
Kağıt fabrikasında feci yangın
Kağıt fabrikasında feci yangın
13 Temmuz 2024 Cumartesi
Anız yangını söndürüldü
Anız yangını söndürüldü
11 Temmuz 2024 Perşembe
Sanayi şirketi iflas eşiğine geldi
Sanayi şirketi iflas eşiğine geldi
10 Temmuz 2024 Çarşamba