Tatilden Dolayı Otobüs Biletleri Tükendi!

Tatil öncesi otobüs biletleri tükendi

Tatil öncesi otobüs biletleri tükendi

Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Genel Başkanı Mustafa Yıldırım, yarıyıl tatili için otobüs biletlerinin tükendiğini ve ek seferler konulduğunu belirterek, "Yarıyıl tatili boyunca toplam 3 bin ek sefer yapılması planlandı" dedi.

TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi Başkanı olan Yıldırım, öğrencilerin karnelerini alıp yarıyıl tatiline girdikleri bugün itibarıyla otobüs seyahatlerinde bir hareketlenme yaşandığını belirtti.


Özellikle ailelerin tatil planlarıyla, otobüs biletlerine olan talebin arttığını ifade eden Yıldırım, yarıyıl tatili için piyasaya sürülen otobüs biletlerinin tükendiğini ve talebi karşılamak için ek seferlerin konulduğunu söyledi. Türkiye genelinde günlük yapılan otobüs seferi sayısının yaklaşık 17 bin civarında olduğunu belirten Yıldırım, yarıyıl tatili süresince yaklaşık 3 bin ek seferin planlandığını, bu ek seferlerin genelde kısa mesafe rotaları ve büyük şehirlere yönelik olduğunu açıkladı.Yıldırım, tatilin başlama ve bitiş tarihlerinde otobüslerin doluluk oranlarının artış gösterdiğine dikkat çekerken, üniversitelerin tatil zamanları ile çakışma olmadığı için beklenenin üzerinde bir yoğunluk yaşanmadığını da dile getirdi. Yarıyıl tatil döneminde yaklaşık 5,5 milyon insanın yolculuk yapmasını beklediklerini söyledi.Otobüs bilet fiyatlarının düşük seviyede olduğunu belirten Yıldırım, rekabetçi bir piyasa içinde olduklarını ve fiyatlarının maliyetleri zar zor karşıladığını ifade etti. Ayrıca, havayolu şirketlerinin zaman zaman yaptığı bilet kampanyalarına benzer bir fiyat oynama alanları olmadığını da ekledi.


Yarıyıl tatili dolayısıyla yollarda yaşanabilecek yoğunluk konusunda sürücülere uyarılarda bulunan Yıldırım, trafik kurallarına uymaları gerektiğini hatırlattı. Şoförlerin uykusuz ya da yorgun şekilde direksiyon başına geçmemeleri gerektiğini vurgulayan Yıldırım, telefon kullanmaktan kaçınmaları ve yolcuların emniyet kemerlerini takmaları gerektiğini söyledi. Ayrıca, otobüs şirketi sahiplerine de sürücülerin sürekli olarak takip edilmesi gerektiğini belirtti ve bu konularda taviz verilmemesi gerektiğini vurguladı.


 

Etiketler:
Otobüs

DİĞER HABERLER

Twitch
Twitch'e erişim engeli geldi
24 Şubat 2024 Cumartesi