Türk Hava Yolları İş Arayanlar İçin Müjde Verdi

THY 5 bin personel alımı yapacak

THY 5 bin personel alımı yapacak

THY 5 bin personel alımı yapacak. THY 5 bin personel alımı kadro dağılımı, başvuru şartları ve tarihleri şimdiden gündeme geldi. Türk Hava Yolları 2024 yılında yaklaşık 5 bin kişiyi işe alacaklarını duyurdu. Lisans öğrencileri, yeni mezunlar ve yetiştirilmek üzere pilot adayları olmak üzere üç farklı kadroda alım yapılacak. Peki, THY 5 bin personel alımı ne zaman, başvuru şartları neler ve kadro dağılımı nasıl olacak? İşte, detaylar...


Türk Hava Yolları, yeni bir istihdam dönemi başlatarak 5 bin personel alımı gerçekleştirecek. İstanbul Teknik Üniversitesi'nin düzenlediği 'Kariyer Zirvesi' etkinliğinde konuşan Türk Hava Yolları İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, geçen sene THY bünyesine 5 bin 134 kişi aldıklarını ve 2024 yılı için de 5 bin kişilik bir istihdam hedefleri olduğunu açıkladı.
Başvuru şartları ve kadro dağılımı hakkında detaylı bilgi henüz verilmedi. Ancak, genellikle THY'nin personel alımında belirli niteliklere sahip adayları tercih ettiği bilinmektedir. Başvuru şartları ve kadro dağılımıyla ilgili güncel bilgilere Türk Hava Yolları'nın resmi internet sitesinden veya ilanlarından ulaşılabilir.
THY 5 BİN PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?
THY geçtiğimiz sene, uçuş ve yer ekiplerinden oluşmak üzere toplam 5 bin 134 çalışanı işe aldı. Bu sene de yaklaşık 5 bin kişinin istihdam edilmesi hedefleniyor. Ancak alımların ne zaman yapılacağına dair resmi bir açıklama yapılmadı. Tarihler açıklandığında haberimize ekleyeceğiz.
Türk Hava Yolları'nın Take-Off 101 (Part-Time Öğrenci) programına başvurmak için adayların aşağıdaki şartları sağlaması gerekmektedir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve 1 Ocak 1998 tarihinden sonra doğmuş olmak.
Lisans öğrencisi olmak ve 3. veya 4. sınıfta öğrenim görmek.
Değerlendirme süreçlerini başarıyla tamamlamak.
Program süresince en az iki dönem boyunca, toplamda 12 ay Türk Hava Yolları bünyesinde çalışmaya hazır olmak.
Başvuru süreci ve detayları için Türk Hava Yolları'nın resmi internet sitesini veya ilgili duyurularını takip etmek gerekmektedir.
YENİ MEZUN PROGRAMI TAKE-OFF JR.DA SON BAŞVURU TARİHİ 10 MART
YENİ MEZUN PROGRAMI TAKE-OFF JR.'DA SON BAŞVURU TARİHİ 10 MART!
Take-Off Jr. (Yeni Mezun ve Lisans Son Sınıf Öğrencileri) programı ile de Lisans son sınıf öğrencilerine ve yeni mezunlara kariyerlerinde uçuşa geçme fırsatı sunan THY, programın değerlendirme süreçlerini başarıyla tamamlayan yetenekli ve başarılı adaylara bünyesinde tam zamanlı çalışma fırsatı sunuyor.
1 Ocak 1997 ve sonrasında doğmuş olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gençlere yönelik açılan ilana, lisans son sınıf öğrencileri ve mezunları başvurabilecek. İlanlarda iyi derecede İngilizce bilen, iletişimine ve gelişimine önem veren, yeni ve uygulanabilir fikirler üretebilen ve takım çalışmasına yatkın gençlerin tercih edileceği belirtiliyor. Her iki ilana da 10 Mart 2024’e kadar başvuru gerçekleştirilebilecek.
İKİNCİ PİLOT ADAYLARI İÇİN SON GÜN 30 NİSAN!
Take-Off Cadet (Yetiştirilmek Üzere İkinci Pilot Aday Adayı) programı ile bölüm fark etmeksizin tüm lisans mezunu ve 31.12.2003- 01.01.1994 tarihleri arasında doğmuş kişiler Türk Hava Yolları'na katılmak için başvuru yapabilecek.
 

Etiketler:
thy

DİĞER HABERLER

3 maden ocağı imha edildi
3 maden ocağı imha edildi
23 Nisan 2024 Salı
CHP
CHP'de torpil rüzgarı
23 Nisan 2024 Salı