Bakan'dan "Değerlerimize Saygılı Olalım" Çağrısı

Bakan'dan "Değerlerimize Saygılı Olalım" Çağrısı

 Bakan'dan "Değerlerimize Saygılı Olalım" Çağrısı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "reyting uğruna toplumsal değerleri çiğnemeyelim" çağrısı yaparak, bazen "sıradan bir sahne" olarak nitelendirilen konuların toplumdaki etkisinin çok daha farklı olduğunu vurguladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından düzenlenen "Dördüncü Medya Buluşması İstişare Toplantısı" dün İstanbul'da gerçekleştirildi. Bakan Göktaş ile RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in de katıldığı toplantıda, dizi, film yapımcıları ve akademisyenler dahil 40'a yakın isim yer aldı.
Göktaş, toplantıda dizi ve filmleri kültürel diplomasi ve "yumuşak güç"ün önemli bir unsuru olarak nitelendirdi. Yapımcılarla farklı bir tarafta olmadıklarını vurgulayan Göktaş, "Asla birbirimizin karşısında değiliz. Biz bir paydaş, aileyiz, 'siz-biz' yok. Kamuoyuna beraber hitap ediyoruz. Birçok mesajın ulaştırılmasında dizi ve filmler önemli bir araç" ifadelerini kullandı. İyi niyetle bu konuda bir denge bulunabileceğini belirten Göktaş, toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket eden bütün yapımcılara her türlü desteği vermeye hazır olduklarını aktardı.
"Reyting uğruna toplumsal değerleri çiğnemeyelim" çağrısı yapan Göktaş'ın, bazen "sıradan bir sahne" olarak nitelendirilen konuların toplumdaki etkisinin çok daha farklı olduğunu vurguladığı belirtildi.
Bakan Göktaş'ın yapımcıların vergi konusundaki taleplerini ilgili Bakanlıklara ileteceğini de ifade ettiğini belirtti.
 

DİĞER HABERLER

Ramazan Bayramı sona erdi
Ramazan Bayramı sona erdi
12 Nisan 2024 Cuma