Toprakkale'de Bitmek Bilmeyen Köprü İnşaatı

Toprakkale’de vatandaş köprü yüzünden dertli

Toprakkale’de vatandaş köprü yüzünden dertli

Osmaniye’nin Toprakkale ilçesinde iki mahalleyi birbirine bağlayan köprünün yıkılması sonrası adeta hayat durdu. Yılbaşında açılması planlanan köprü ocak ayının bitmesine rağmen tamamlanamadı.


Osmaniye’nin Toprakkale ilçesinde iki mahalleyi birbirine bağlayan köprünün yıkılması sonrası ilçelerin bağlantısı koptu. Toprakkalede uzun yıllardır hizmet veren ve Kışla ile çarşı merkezini birbirine bağlayan Karaçay köprüsü, yenisinin yapılması için yıkılmıştı. Ancak aradan aylar geçmesine rağmen köprü inşaatı bitirilemedi.
 

ŞEHİRLERİ BAĞLAYAN BİR HAT

Köprü sadece iki mahalleyi değil, Osmaniye, Erzinİskenderun  ve 

Hatay’ı

 da birbirine bağlıyor. İlçede devam eden Hızlı tren, alt yapı, asfaltlama ve D 400 üzerindeki köprü çalışmasının yanı sıra Karaçay Köprüsünün yıkılması da halkı mağdur etti. Onarılmayan yollarda halkın bir diğer şikayetçi olduğu konu oldu. Şehir merkezi ve mahallelerdeki çukurlar araçlarda büyük hasarlar meydana getiriyor.

ADETA SIRAT KÖPRÜSÜ

Vatandaşlar ilçede bütün çalışmaların aynı anda yapılması nedeniyle zor anlar yaşıyor. “Yeni köprü yılbaşında açılacak” sözü veren yetkililer ocak ayının sonu gelmesine rağmen açılışı yapamadı. Köprü tamamlanamadığı için tren yolu köprüsünden geçmek zorunda kalan vatandaşlar büyük tehlike yaşıyor.


 

TAM BİR ÇİLE OLDU

Toprakkale’de ikamet eden bir vatandaş; ‘’ Karaçay Köprüsü yıkıldıktan sonra bizim için çarşıya, pazara gitmek tam bir çile oldu. Tren raylarının olduğu köprüden geçmek zorunda kalıyoruz. Çocuklarımız tren geçecek diye büyük korku yaşayarak karşıya geçiyor. Bu köprü ne zaman bitecek. Neredeyse 4 ay oldu yabancı ülkelerde 4 günde köprü yapılıyor. 2024 yılında olacak iş değil. Toprakkale Belediye Başkanı yerel seçimlerde oy istemeye hangi yüzle gelecek. Yollarımız da delik deşik oldu. Bu şekilde bir belediyecilik olamaz. Çamur içinde yaşam mücadelesi veriyoruz.’’ dedi. 

Etiketler:
Osmaniye

DİĞER HABERLER

Twitch
Twitch'e erişim engeli geldi
24 Şubat 2024 Cumartesi