Türk Bayrağı’nı Kaldırmak İstediler

Türk Bayrağı’nı kaldırmak istediler

Diyarbakır Bağlar Belediyesi'nde, PKK'lı kadın teröristlerin anısına heykel dikilmesiyle gündeme gelen DEM Partili Belediye Başkanı Leyla Ayaz yönetimindeki işçi kıyımı ve baskı iddiaları hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Türk Bayrağı’nı kaldırmak istediler

Hizmet İş Sendikası Başkanı Ercan Kahraman, bir yandan personel çıkarılırken bir yandan da işe alım yapıldığını söyledi.

Yaşadığı baskıyı CİMER'e bildiren bir personel, PKK yandaşı DEM'li Belediye Başkanı Leyla Ayaz'ın misafirleri geldiğinde fotoğraf çekilirken Türk bayrağını kaldırmak istediğini aktardı.

Bunun yasal olmadığını söylemeleri üzerine Başkan Ayaz'ın 'Bana kalsa çöpe atarım' dediği ortaya çıktı. Belediyede idari personelin bezdirme politikası için temizlik işlerine verildiği belirtildi.

Belediye personeli, üzerlerindeki baskıyı şöyle anlattı: 'Sürekli baskı altındayız. 'Burası Kürdistan, Kürtçe konuşulan her yer bizim' diyorlar. Kürtçe bilmediğim için baskı yapılıyor. Beni ve birçok üniversite mezunu muhasebe, finans gibi görevlerde çalışan arkadaşlarımızı temizlik işlerine verdiler.

Bağlar Belediyesi'ne geceleri kim olduğu belli olmayan kişilerin geldiğini belirten belediye personeli, 'Gece makam odasının girişindeki kameralar kapatılıyor. Çalışma adı altında birçok kişi girip çıkıyor' diyerek konunun incelenmesini talep etti.

 

DİĞER HABERLER

Mobil kaza tutanağı e-Devlet
Mobil kaza tutanağı e-Devlet'te!
23 Mayıs 2024 Perşembe
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
20 Mayıs 2024 Pazartesi
21 sözleşmeli personel alınacak!
21 sözleşmeli personel alınacak!
20 Mayıs 2024 Pazartesi
Bakan Göktaş’tan açıklama
Bakan Göktaş’tan açıklama
18 Mayıs 2024 Cumartesi