TÜSİAD'dan Yerel Seçim Değerlendirmesi

TÜSİAD’dan yerel seçim açıklaması

TÜSİAD’dan yerel seçim açıklaması

Türkiye 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi’ni geride bıraktı. Türkiye’nin önde gelen iş insanlarının oluşturduğu sivil toplum kuruluşu TÜSİAD yerel seçimlerin ardın açıklama yaptı.

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), yaptığı yazılı açıklamada 31 Mart Yerel Seçimleri’ni değerlendirdi.  Açıklamada, “Demokrasinin temel unsurlarından yerel yönetim seçimlerini geride bıraktık. Görevlerine başlayacak belediye başkanlarımızı ve yerel yöneticilerimizi kutluyoruz.” ifadesi yer aldı.

TÜSİAD’ın yazılı açıklamasının devamında şunlara yerildi:

“Yerel yönetimlere kentlerde tüm vatandaşlarımız için yaşam kalitesinin iyileştirilmesi, iyi yönetişim ve etkin hizmet sunumuna yönelik çalışmalarında başarılar diliyoruz. Başta afet yönetimi olmak üzere tüm konularda merkezi yönetim ile yerel yönetimler arasında işbirliğinin güçlendiği bir dönem olmasını temenni ediyoruz.

Yerel seçimlerin ardından ekonomimizi, demokrasimizi ve hukuk sistemimizi güçlendirecek yapısal reformlara hızla odaklanarak daha gelişmiş, saygın, adil ve çevreci Türkiye hedefine ulaşmak üzere elbirliğiyle çalışmalıyız.”

 

DİĞER HABERLER

3,9
3,9'luk deprem panik yaşattı
18 Nisan 2024 Perşembe
4.7
4.7'lik deprem panik yarattı
18 Nisan 2024 Perşembe
4.2
4.2'lik deprem korkuttu
17 Nisan 2024 Çarşamba