Şarkıcı Kalben: İçiciyim Satıcı Değilim Dedi

Ünlü Şarkıcı Kalben serbest kaldı

Müzisyen Kalben Sağdıç, İstanbul'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alındı.

Ünlü Şarkıcı Kalben serbest kaldı

Kalben adlı şarkıcının, iki kadın polis tarafından gözaltına alındığı haberi gündeme bomba gibi düştü.

Şarkıcı, emniyetteki ifadesinde suçlamaları reddetti ve kendine ait paralar olduğunu iddia etti. Ancak paraların bankaya yatırılmadığını belirtti. Ardından Kalben, savcılıktaki ifadelerinin ardından yurtdışına çıkış yasağıyla adli kontrol istemiyle Nöbetçi Hakimliğe sevk edildi. Ünlü isim serbest kaldı.

Kalben'in hakkında uyuşturucu madde imal etme suçlamasıyla yasal işlemler devam ediyor. Uyuşturucu madde imal etme suçu, Türk Ceza Kanunu'nun 188. maddesinde belirtiliyor ve bu suçla ilgili cezai yaptırımlar oldukça ağır.

Soruşturmanın detaylarına göre, Kalben'in evinde bulunan Skunk maddesi, esrara göre daha zararlı bir madde olarak biliniyor. Skunk, beyne daha fazla zarar vererek akıl hastalıklarına yol açabilen bir uyuşturucu olarak tanımlanıyor.

Kalben, müzik kariyeri öncesinde Bilkent Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler ve Grafik Tasarım alanlarında eğitim aldı. Müzikle ilgilenmeye küçük yaşlarda başlayan sanatçı, çeşitli işlerde çalıştıktan sonra müzik dünyasına adım attı. İlk albümü olan "Kalben" ile büyük bir çıkış yakalayan sanatçı, son olarak "Kalp Hanım" adlı üçüncü stüdyo albümünü yayımladı.
 

DİĞER HABERLER

10 bin çocuğa destek verildi
10 bin çocuğa destek verildi
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Mobil kaza tutanağı e-Devlet
Mobil kaza tutanağı e-Devlet'te!
23 Mayıs 2024 Perşembe