Usta Yapımcı Türker İnanoğlu’na Veda

Usta yapımcı Türker İnanoğlu’na veda

Usta yapımcı Türker İnanoğlu’na veda

Sinema ve televizyon dünyasının önemli isimlerinden Türker İnanoğlu, Levent'teki Barbaros Hayreddin Paşa Camii'nde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. 

"Bay Sinema" olarak bilinen İnanoğlu için düzenlenen törene Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, İstanbul Valisi Davut Gül, TBMM Başkanvekili Celal Adan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve birçok siyaset, sanat ve sinema dünyasından isim katıldı.
Sanatçı Orhan Gencebay, cenaze namazı öncesinde yaptığı açıklamada İnanoğlu'nun sinema dünyasında iz bırakan biri olduğunu vurgulayarak, "Harika bir insandı. Sinemada büyük izler bıraktı. Tanrı'nın emriyle göçtü. Allah rahmet eylesin." dedi.
İnanoğlu'nun oğlu İlker İnanoğlu, "Bir devir bitti. İmparator geçti, Yeşilçam'ı kuran adam gitti. Türkiye büyük bir değer kaybetti. Onun mirasını yaşatacağız." şeklinde konuştu.
Oyuncu Kerem Alışık, İnanoğlu'nu çok özleyeceğini belirterek, "Sinemamızı kaybettik. Sinema da sinemasını kaybetti. Türker Ağabey, benim baba yarım, çocukluğum, gençliğim, sinemalarımdı. Yaşamını sinemaya verdi gitti, sinemayı terk etti, sinema salonlarından ayrıldı." dedi.
Oyuncu Zafer Ergin ise "Sinemanın bir ustasını kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Beraber çalışırdık. Çok acı bir gün. Allah sevenlerine ve hepimize kuvvet versin. Allah rahmet eylesin." şeklinde konuştu.
Cenaze namazının ardından Türker İnanoğlu'nun naaşı dualarla omuzlara alınarak cenaze aracına taşındı ve Kanlıca'daki aile mezarlığına defnedildi.

 

DİĞER HABERLER

3 maden ocağı imha edildi
3 maden ocağı imha edildi
23 Nisan 2024 Salı
CHP
CHP'de torpil rüzgarı
23 Nisan 2024 Salı