Otobüste Çay Servisi Kazası İçin 26 Bin TL Tazminat

Üzerine kaynar su döktükleri kadına tazminat ödeyecekler

Üzerine kaynar su döktükleri kadına tazminat ödeyecekler

Şehirlerarası sefer yapan bir otobüsün çay servisi sırasında üzerine kaynar su dökülen kadın yolcu için, firma tarafından 26.076 lira tazminat ödenmesine karar verildi.

Olay, 16 Eylül 2017 tarihinde Antalya Kemer'den İzmir'e seyahat eden özel bir otobüs firmasında meydana geldi. Muavin, çay-kahve ikramı yaparken yolculardan Melahat Köseoğlu'nun üzerine kaynar su döktü.

Melahat Köseoğlu'nun vücudunun sağ tarafında ikinci derecede yanık oluştu, ve 12 gün boyunca hastanede yatarak tedavi gördü. Tedavi masrafları eşi tarafından karşılandıktan sonra Köseoğlu, otobüs firmasına karşı maddi ve manevi tazminat talebiyle dava açtı.

İzmir 1. Tüketici Mahkemesi'nde görülen davada Köseoğlu'nun avukatı, otobüs firmasının ağır ihmal ve kusurlarının sonucunda yaralanan müvekkilinin acısının arttığını ve firmanın ilgisiz kalarak ciddiyetsiz davrandığını savundu. Davacı, toplamda bin 76 lira maddi tazminat ve 50 bin lira manevi tazminat olmak üzere toplamda 51 bin 76 lira tazminat talep etti.

Davalı firma ise cevap dilekçesinde herhangi bir kusurun olmadığını iddia etti ve Köseoğlu'nun önce sigorta şirketine başvurması gerektiğini belirterek davanın reddini talep etti.

Bilirkişi tarafından dosyaya katkıda bulunulan uzmanlık alanı, davacının talep edebileceği maksimum miktarı bin 76 lira olarak bildirdi.

 

DİĞER HABERLER

Antalya
Antalya'da Deprem
1 Mart 2024 Cuma
Kars
Kars'ta üst üste 2 deprem
28 Şubat 2024 Çarşamba