Van Anneleri Evlat Nöbetinde

‘Van Anneleri’ evlat nöbetinde

Van'da çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan aileler, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) İl Başkanlığı binası önündeki eylemlerine bu hafta da devam etti.

‘Van Anneleri’ evlat nöbetinde

Menekşe Sokak'ta bir araya gelen aileler, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Van anneleri evlat nöbetinde" yazılı pankartlarla çocuklarının resimlerini taşıdı. Yağmurlu havada bile çocuklarına seslerini duyurmaya çalışan aileler, terör örgütü PKK aleyhine sloganlar atarak DEM Parti İl Başkanlığı binasının önüne kadar yürüdü.
Baba Fevzi Yağmur, oğlunun PKK tarafından dağa kaçırıldığını ve geri dönmesi için yağmur ve kar demeden nöbete devam ettiğini belirtti. Yağmur, "Uzun yıllardır oğlumun peşindeyim. Çocuğumu kandırdılar ve dağa götürdüler. Biz devletten yardım istiyoruz. Biz burada ağlarken onlar ise şarkı çalıyor. Bizim ciğerimiz yanıyor. Oğlum, her gün geri dönmeni bekliyorum, ne olur geri dön." dedi.
Anne Gülser Alkan ise yıllardır evlat nöbetini sürdürdüğünü ve kar, kış demeden oğlunun geri dönmesi için buraya geldiğini ifade etti. Alkan, "Oğlumun geri dönmesi için kar, kış demeden buraya geliyorum. Yıllar önce oğlumu dağa götürdüler. Artık dayanamıyorum yaşlı bir kadınım, şeker ve tansiyon hastasıyım. Oğlumun geri dönmesini istiyorum." şeklinde konuştu.

 

DİĞER HABERLER

10 bin çocuğa destek verildi
10 bin çocuğa destek verildi
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Mobil kaza tutanağı e-Devlet
Mobil kaza tutanağı e-Devlet'te!
23 Mayıs 2024 Perşembe