Yaşar Güler: 77 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Yaşar Güler açıkladı: 77 terörist etkisiz hale getirildi

Yaşar Güler açıkladı: 77 terörist etkisiz hale getirildi

Bakan Yaşar Güler, Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki güncel duruma ilişkin yaptığı açıklamada, "Irak ve Suriye'nin kuzeyine yönelik gerçekleştirilen hava harekatları kapsamında, mağara, barınak ve petrol tesislerinden oluşan toplam 78 hedef başarıyla imha edilmiş ve bu operasyonlar sonucunda 77 terörist etkisiz hale getirilmiştir" ifadelerini kullandı.


Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in başkanlığında, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Bakan Yardımcıları Şuay Alpay, Alpaslan Kavaklıoğlu, Bilal Durdalı ve Celal Sami Tüfekci'nin katılımıyla, yurt içindeki ve sınır ötesindeki birliklerin komutanları arasında video telekonferans toplantısı düzenlendi.
Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Pençe-Kilit Harekât bölgesindeki son duruma ilişkin yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“12 Ocak'ta, Pençe-Kilit Harekât bölgesinde maalesef 9 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bu vesileyle aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyor, kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabırlar temenni ediyorum. Saldırılara derhâl karşılık verilmiş, temas esnasında 23 terörist etkisiz hâle getirilmiştir. Müteakiben Irak'ın kuzeyindeki Metina, Hakurk, Gara, Kandil bölgeleri ile Suriye'nin kuzeyinde düzenlenen hava harekâtları ile bölücü terör örgütü tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve petrol tesislerinden oluşan toplam 78 hedef imha edilmiştir. Toplam 77 terörist de etkisiz hâle getirilmiştir.

İcra edilen bu harekâtlarla şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır. Terörle mücadelemiz tek bir terörist kalmayıncaya kadar artan tempoyla devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Sonuç olarak terörle mücadelemiz başta PKK/PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı terörü kaynağında yok etme konseptiyle artan bir baskı ve tempoda ve taarruzi bir ruhla tek bir terörist kalmayıncaya kadar yurt içinde ve sınır ötesinde azim ve kararlılıkla sürdürülmeye devam edilecektir. Elde edilen başarılarda en büyük pay başta aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz olmak üzere siz kahraman ve fedakar silah arkadaşlarıma aittir.”

 

Etiketler:
Yaşar GülerTeröristPençe-Kilit Operasyonları

DİĞER HABERLER