Yücebilgiç Ve Arslan Azerbaycan’a Gitmeye Hak Kazandılar

Yücebilgiç Ve Arslan Azerbaycan’a gitmeye hak kazandılar

Türk Devletleri Teşkilatı ve Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın birlikte düzenlediği “Herkes İçin Spor Projesi” kapsamında geçen hafta sonu Konya’da gerçekleştirilen final yarışmasında Adana’dan Mehmet Yücebilgiç ve Nesrin Olgun Arslan Azerbaycan’a gitmeye hak kazandılar.

Yücebilgiç Ve Arslan Azerbaycan’a gitmeye hak kazandılar

Emekli Albay ve milli rekortmen yüzücü Mehmet Yücebilgiç, akıntısı, yüksek dalgaları ve soğuğu ile ünlü İngiltere ve Fransa arasındaki Manş Denizi’ni 1979 yılında ilk geçen Türk kadın yüzücü Nesrin Olgun Arslan ile 60 yaş üstü yarışta birinci olarak 8 ülkenin organizasyonuyla Azerbaycan’da yapılacak şampiyonaya katılacaklarını söyledi.

Yücebilgiç, Türkiye’de yapılan masterler kategorisinde tüm yarışlara katıldığını, rekorlar kırdığını ve büyük keyif aldığını belirterek şunları kaydetti:

“Türk Devleti Teşkilatı Herkes İçin Spor kapsamında ilk kez 10 kategoride 20-21 Nisan’da İstanbul başta olmak üzere, Denizli, Mersin, Kayseri, Çorum, Giresun, Elazığ ve Şanlıurfa illerinde 30 dakika boyunca durmaksızın dilediğiniz stillerde (kelebek, sırt, serbest ve kurbağalama) yarış düzenlendi.

Burada yaş gruplarında birinci olanlar 4-5 Mayıs da Konya’da Selçuklu Olimpik Havuzu’nda Türkiye finallerine katılmaya hak kazandık. Adana’dan benimle birlikte 60 yaş üstünde Nesrin Olgun Arslan birinciliği elde ettik. Böylece Haziran ayı içinde Azerbaycan’da yapılacak ve 8 ülke sporcularının katılacağı yarışmaya gideceğiz. Sporda süreklilik ve devamlılık çok önemli. Bu bağlamda yaşıtlarımdan daha sağlıklı kalıyorum. Masterler yarışında daha çok Adanalı görmeyi arzuluyorum.”

Mersin’de 20-21 Nisan’da yapılan seçmelerde Adana’dan Muhlis Uçar ile Zafer Arslan 60 yaş üstü kategorisinde dereceye girmeyi başardılar.

Muhlis Uçar, 78 yaşında olduğunu, kendisinden 18 yaş küçük yüzücülerle yarışmak zorunda kaldığını belirterek, “Yöntem yanlıştı. Daha önceleri çok yarışa katıldım. Yaş grupları arasında en fazla 10 yıl aralık olmalıydı. Yetkililere itiraz girişimimiz oldu. Kabul etmediler. Bu nedenle Mersin’de dereceye girdik katılım belgesi de aldık. Ancak birinci olamadığımız için Konya’ya finallere gidemedik. Sağlık olsun. Adana’dan Azerbaycan’a gitmeye hak kazanan Mehmet Yücebilgiç ile Nesrin Olgun Arslan’ı kutluyorum” diye konuştu.

 

 

DİĞER HABERLER

Bakan Göktaş’tan açıklama
Bakan Göktaş’tan açıklama
18 Mayıs 2024 Cumartesi
Sessiz yürüyüş 27. haftasında
Sessiz yürüyüş 27. haftasında
18 Mayıs 2024 Cumartesi
19 Mayıs yarın 81 ilde kutlanacak
19 Mayıs yarın 81 ilde kutlanacak
18 Mayıs 2024 Cumartesi
Mehmet Nuri Ersoy Atina’da
Mehmet Nuri Ersoy Atina’da
17 Mayıs 2024 Cuma