DEM Seçmeni CHP Adaylarına Eğilim Gösteriyor mu?

DEM seçmeninin kafasında CHP adayları var

DEM seçmeninin kafasında CHP adayları var

Gazette TV’de, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partili (DEM) bir seçmenle yapılan röportaj, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala dikkat çekici bulundu.

 DEM Partili seçmenin, “stratejik oy kullanma durumu gerçekleşebilir” cümlesi, akıllara CHP ile DEM arasında yürütülen perde arkası görüşmeleri getirdi.
Kendisinin Çukurova’da oturduğunu, Seyhan’da çalıştığını dile getiren DEM Partili seçmen, Gazette TV'de yayınlanan "Memleketin Sesi" adlı sokak röportajında, Çukurova ve Büyükşehir’de “kime oy vereceksiniz?” şeklindeki sorularına “henüz netleşmedi” diye karşılık verirken; kullandığı şu ifadeler, açık adresin neresi olduğunu gösteriyordu:
“Ben DEM aktivistiyim, tartışmasız DEM adayına vermem lazım. Sorumluluk da bunu gerektirir. Bizde son dakikalarda stratejik oy kullanma durumu gerçekleşebilir. Mevcut iktidarın kazanması çokta arzu ettiğimiz bir durum değildir. O nedenle siyasi gelişmeleri takip ediyoruz. Siyasi gelişmeler takibine bağlı olarak da netleştireceğim.”
Bilindiği gibi, yerel seçim süreci başladığı günden bu yana CHP ile DEM Parti arasında birçok görüşme gerçekleştirilmişti. Perde arkasında yürütülen bu görüşmeler sonrası, DEM’in, İstanbul, Adana gibi büyükşehirlerde belediye başkan adayı çıkarması, siyasi çevreler ve kamuoyunda, “göstermelik” olarak değerlendirilmiş, DEM tabanının CHP adaylarına yöneleceği kaydedilmişti. DEM Partili seçmenin Gazette TV’ye verdiği demeç, bu görüşleri doğrular nitelikte.

 

DİĞER HABERLER

Bebek kütüphanesine yoğun ilgi
Bebek kütüphanesine yoğun ilgi
22 Nisan 2024 Pazartesi
Boykot kelimesi nereden geliyor?
Boykot kelimesi nereden geliyor?
20 Nisan 2024 Cumartesi