İkinci El Araba Satışları Nasıl ?

İkinci el araç fiyatları arttı mı?

Türkiye’nin online ilan platformu nisan ayının merakla beklenen ikinci el ilan verilerini paylaştı.

İkinci el araç fiyatları arttı mı?

Nisan ayında ikinci el araç fiyatlarında yalnızca %0,50 puanlık bir artış gözlendi. İlan fiyatları bazında yapılan analizlere göre, ikinci el araçların ortalama fiyatı 682.576 TL olarak belirlendi. 5 yaşa kadar olan araçların ilan oranında ise %1 puanlık bir artış yaşandı. Nisan ayında en çok ilanı gören markalar Fiat, Renault ve Volkswagen olurken, en çok ilan verilen modeller arasında Clio, Megane ve Astra yer aldı.

İlan sitesinde en çok ilan verilen markalar sıralaması, yılbaşından bu yana değişmedi. Nisan ayında da Fiat, Renault, Volkswagen, Ford, Opel, Hyundai, Peugeot, Toyota, Citroen ve Honda ilk 10'da yer aldı. Model bazında ise en çok ilan verilen otomobil modelleri sırasıyla Clio, Megane, Astra, Egea, Corolla, Focus, Polo ve Civic olarak belirlendi. Nissan Qashqai, arazi/SUV/pick-up ilanlarında liderliğini korurken, Dacia Duster, Volkswagen Tiguan, Fiat Egea Cross ve Kia Sportage gibi modeller sıralamada yer aldı.

Nisan ayında 5 yaşına kadar olan araçların ilan oranında artış gözlemlendi. Bu araçların ilan oranı %19'a yükseldi. Otomatik vitesli araçların ilanlarında da %1 puanlık bir artış yaşandı.

Ayrıca, ilanlarda 1.000.000 TL'nin üzerindeki araçların oranında %1 artış görüldü. 500.000 TL ve altı araçların ilan oranı %46, 600.001 TL - 700.000 TL fiyat aralığındaki araçların oranı ise %10 olarak kaydedildi.
 

DİĞER HABERLER

Meteoroloji uyardı!
Meteoroloji uyardı!
26 Mayıs 2024 Pazar
Şehirden indim köye
Şehirden indim köye
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Uzmanlardan uyarı geldi
Uzmanlardan uyarı geldi
23 Mayıs 2024 Perşembe