Kurban Bayramı'nın En Büyük Tosunu Belli Oldu

Kurban Bayramı'nın en pahalı tosunu açıklandı

Sakarya'da Kurban Bayramı öncesinde 1 ton 600 kilogram ağırlığındaki 'Paşa' adlı tosun, 750 bin TL'ye satışa çıkarıldı. 

Kurban Bayramı'nın en pahalı tosunu açıklandı

Sakarya'da Kurban Bayramı yaklaşırken, kurbanlık hayvanlar sergilenmeye başladı. Serdivan ilçesine bağlı Yazlık Mahallesi'nde büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Barış Demir'in 4 yaşındaki 'Paşa' isimli tosunu dikkat çekiyor. Bu tosun, 1 ton 600 kilograma ulaşarak görenleri şaşırtıyor.

Demir ailesi, üç kuşaktır hayvancılıkla uğraşıyor. Kurban Bayramı öncesi 1 ton 600 kilogram ağırlığındaki 'Paşa'yı 750 bin TL fiyatla satışa çıkardı. Demir, tosunun günlük yaklaşık 10 kilo yem tükettiğini ve ağırlığı nedeniyle tartım sorunu yaşadıklarını belirtti. Barış Demir, "Tosunumuz kantara sığmıyor, öyle bir problemimiz var. Biz beraber yükleyip götüreceğiz, tartıp öyle teslim edeceğiz. Biz yaklaşık bir ay önce tarttığımızda bin 620 kilogramdı" dedi.

'Demir, "Ortalama bir araç ağırlığında olan kurbanlık tosunumuza biz de araba fiyatı istiyoruz. 750 bin TL’den satışa çıkartacağız nasip olursa. Daha hiç kimseye söylemedik biz bu hayvanı, göstermekte istemiyorduk. Nasibi olan kişi gelip bunu alacak, her nasip vaktini beklermiş, bu kurbanlığımız da nasibini bekliyor" şeklinde konuştu.

Satışa çıkardıkları 1,6 tonluk tosunun 4 yaşına yaklaştığını ifade eden Barış Demir, "Kurban Bayramı öncesinde satışa çıkardık, nasibi varsa zaten satılacak ama satılmazsa biz 1-2 yıl daha buna bakarız" dedi.
 

DİĞER HABERLER

Meteoroloji uyardı!
Meteoroloji uyardı!
26 Mayıs 2024 Pazar
Şehirden indim köye
Şehirden indim köye
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Uzmanlardan uyarı geldi
Uzmanlardan uyarı geldi
23 Mayıs 2024 Perşembe