Meteoroloji Uyardı!

Meteoroloji uyardı!

Bu hafta boyunca, Türkiye'nin iç ve doğu kesimlerinde periyodik olarak gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Meteoroloji uyardı!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Kenan Yüksel, yaptığı açıklamada, bu hafta boyunca hava durumuna dair önemli değerlendirmelerde bulundu.

Yüksel, son tahminlere göre sıcaklıkların Türkiye'nin kuzey, iç ve doğu bölgelerinde mevsim normallerinin altında seyredeceğini, ancak güneybatı kesimlerinde normallerde seyredeceğini belirtti. İç ve doğu kesimlerde bu hafta boyunca aralıklarla gök gürültülü sağanak yağışlar beklediklerini dile getiren Yüksel, özellikle yarın Ağrı, Iğdır, Bitlis, Muş, Şırnak ve Siirt gibi bölgelerde yerel olarak yoğun yağışlar olabileceğini ifade etti.Çarşamba ve perşembe günleri doğu bölgelerde yağışların devam edeceğini ancak şiddetinin azalacağını belirten Yüksel, batı bölgelerinde ise yağış beklentilerinin olmadığını, hava durumunun genellikle parçalı ve az bulutlu olacağını söyledi.

Hafta sonunda doğu bölgelerde yağışların devam edeceğini, ancak güney, iç ve batı kesimlerinde yağış olmayacağını aktaran Yüksel, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentlerde ise 3 gün boyunca yağış beklenmediğini ve genellikle parçalı ve az bulutlu bir hava hakim olacağını bildirdi.Gece sıcaklıklarının Ankara'da 2 dereceye kadar düşeceğini, iç ve yüksek kesimlerde ise 0 dereceye kadar düşebileceğini belirten Yüksel, Afyonkarahisar, Kütahya, Eskişehir ve Uşak gibi bölgelerde zirai don riskine dikkat çekti. Yüksel ayrıca, önümüzdeki hafta sıcaklıkların artmasını beklediklerini ifade etti.

 

DİĞER HABERLER

Meteoroloji uyardı!
Meteoroloji uyardı!
26 Mayıs 2024 Pazar
Şehirden indim köye
Şehirden indim köye
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Uzmanlardan uyarı geldi
Uzmanlardan uyarı geldi
23 Mayıs 2024 Perşembe
185 kiloyla doğum yaptı
185 kiloyla doğum yaptı
22 Mayıs 2024 Çarşamba
Motosikletten düşen çocuk öldü
Motosikletten düşen çocuk öldü
22 Mayıs 2024 Çarşamba