Muşlu İş Makinesi Operatörü Kar İçin Çalışıyor

Muşlu iş makinesi operatörü 38 yıldır karla kaplı köy yollarını açıyor

Muşlu iş makinesi operatörü 38 yıldır karla kaplı köy yollarını açıyor

Muş İl Özel İdaresi'nde görev yapan 61 yaşındaki Kasım Akar, 38 yıldır bölgenin zorlu coğrafyasında karla kaplı köy yollarını açmak için çalışıyor.İş makinesi operatörü olarak 1986'da Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünde işe başlayan 4 çocuk babası Akar, tüm zorluklarına rağmen işini ilk günkü heyecanla yapıyor.
Yazın yol yapım çalışmalarında, kışın da karla mücadelede görev alan Akar, çoğu zaman çığ tehlikesi, tipi ve yoğun kara rağmen yolları açarak hastaların ve mahsur kalan vatandaşların imdadına yetişiyor.
Kış mevsiminde iş yoğunluklarının artığını ifade eden Akar, şöyle konuştu:
"Kışın, 7 gün 24 saat nöbetteyiz. Gece telefon geliyor 'hasta var' diyorlar hemen yola çıkıyoruz. Varto'nun Seferek Bölgesi'nde çalışmamıza devam ediyoruz. Burada fırtına ve tipi çok fazla oluyor. 2 yıl önce burada kapalı yolları açıp döndüm. Yolda bir lastiğim patladı. Tekrar telefon geldi, 'hastamız vardı, ambulans istedik, yolda kaldı' dediler. Ben yarım saat önce o yolu açmıştım. Patlak lastikle tekrar döndüm, yolu açıp ambulansın gitmesini sağladım. Bu gibi durumlarla çok karşılaşıyoruz."
 

Etiketler:
kar

DİĞER HABERLER

29 köy konutu daha teslim edildi
29 köy konutu daha teslim edildi
17 Şubat 2024 Cumartesi
3 Şubat reyting sonuçları
3 Şubat reyting sonuçları
5 Şubat 2024 Pazartesi