Okulda İhmal: 10 Yaşındaki Mira'nın Ölüm Kalım Savaşı

Okulda darp iddiası: 10 yaşındaki çocuk yaşam mücadelesi veriyor

Okulda darp iddiası: 10 yaşındaki çocuk yaşam mücadelesi veriyor

Ankara'da, iddiaya göre, kafasını okul sırasına çarptığı belirtilen 10 yaşındaki bir kız çocuğu beyin kanaması geçirdi. Baba, kızının yaşam mücadelesi verdiği sırada okul yönetimini sorumlu tutarak, öğretmeninin kızını darp etmiş olabileceğini ve uzun süre baygın halde okulda bırakıldığını iddia etti.


Ankara'da, Kışlaçay Mahallesi'nde bulunan bir ilkokulda yaşanan olayda, bir iddiaya göre, kafasını okul sırasına çarptıktan sonra fenalaşan 3. sınıf öğrencisi Mira Şahin'in ailesine haber verilmediği öne sürüldü.

Mira Şahin'in teyzesi Hazal Karakaş'ın ihbarı üzerine okula gelen sağlık ekipleri, ilk müdahalenin ardından Şahin'i hastaneye kaldırdı. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen 10 yaşındaki çocuk, ameliyat edilerek yoğun bakım ünitesine alındı. Şahin'in kafatasında 8 kırık tespit edildi ve hayati tehlikesi devam ediyor.

Baba Çağrı Şahin, öğretmen B.Ö. başta olmak üzere okul yönetimini suçladı. Şahin, kızının saatlerce okulda baygın halde bekletildiğini, sağlık ekiplerine haber verilmediğini ve öğretmenin kızını darp etmiş olabileceğini iddia etti. Okul yönetimi ise iddialar hakkında konuşmadı ve adli süreci takip edeceklerini belirtti.

Baba Çağrı Şahin'in açıklamalarına göre, kızının kafasını sıraya çarptığı öğretmen tarafından iddia ediliyor. Ancak, baba, olayın gerçekleştiği saatten 4 saat sonra bilgilendirildiğini belirtti. Şahin, kızının öğretmeninin telefonunun kapalı olduğunu ve okula gelmediğini dile getirdi.

Okul yönetiminden şikayetçi olduklarını vurgulayan Şahin, çocuğunun kafasını sıraya vurmasından sonra 4 saat boyunca okulda bekletildiğini söyledi. Hastane raporunda, beyin kanamasının saat 10:30'da başladığı ve 4 saat sürdüğü belirtildi.

Şahin, kızının öğretmeninden de şüphelendiklerini ve öğrencilerin tek bir ağızdan hiçbir şey görmediklerini iddia ettiğini dile getirdi.
 

Etiketler:
ankara

DİĞER HABERLER

Bebek kütüphanesine yoğun ilgi
Bebek kütüphanesine yoğun ilgi
22 Nisan 2024 Pazartesi
Boykot kelimesi nereden geliyor?
Boykot kelimesi nereden geliyor?
20 Nisan 2024 Cumartesi