Rüyada Melek Görmek: Anlamları ve Yorumlar

Rüyada ‘Melek’ görmek ne anlama gelir?

Rüyada ‘Melek’ görmek ne anlama gelir?

Rüyada meleklerle birlikte uçmak veya gökte meleklerle olduğunu görmek, şehitlik mertebesine ulaşacağına ve Allah'ın inayetiyle kurtuluşa ereceğine işaret eder. Meleklerin gökten yere indiğini görmek ise, batıl inançlı kimselerin alçak ve hakir olacaklarına, hak üzerinde olanların ise zafer elde edeceklerine işaret eder. GAZETTECOMTR olarak sizler için rüyada melek görmek ile ilgili yorumları derledik.RÜYADA MELEKLERLE UÇTUĞUNU GÖRMEK

Rüyada meleklerle birlikte uçmak veya gökte meleklerle bulunmak, kişinin şehitlik mertebesine erişeceğine ve Allah'ın inayetiyle kurtuluşa ereceğine işaret eder.


RÜYADA MELEKLERİN YERYÜZÜNE İNDİĞİNİ GÖRMEK

Meleklerin yeryüzüne indiğini görmek, batıl inançlı kimselerin alçak ve hakir olacaklarına, hak üzerinde olanların ise zafer elde edeceklerine işaret eder.


RÜYADA KENDİSİNİ MELEK OLARAK GÖRMEK

Rüyada kendisini melek olarak görmek, beş farklı anlam içerebilir: İzzet, Şeref, Devlet, Yücelik ve Zafer.


RÜYADA MELEKLERİN İYİ VEYA KÖTÜ GİYİMLİ OLARAK GÖRMEK

Meleklerin insan şeklinde ve iyi giyimli olarak görülmesi sevinç ve hayra, ancak çirkin giyimli olarak görülmesi gam ve kedere işaret eder.


RÜYADA MELEKLERİN NAMAZ KILDIĞINI GÖRMEK

Meleklerin secde veya rükû ettiklerini görmek, kişinin tüm isteklerinin gerçekleşeceğine, dünyada rızık, iyilik ve iyi bir ün elde edeceğine işaret eder.


RÜYADA MELEKLERİN YERYÜZÜNE İNDİĞİ GÖRMEK

Meleklerin yeryüzüne indiklerini ve hayır ve müjde verici sözler söylediklerini görmek, şehitlik mertebesine ve sevince ulaşmaya işaret eder. Ancak meleklerin ev veya dam üstüne indiklerini görmek, eğer çoklarsa veba veya diğer hastalıklara işaret edebilir.


MELEKLERİN SAVAŞ ALANINA İNDİĞİNİ GÖRMEK

Meleklerin savaş alanına indiğini görmek, düşman üzerinde galibiyet alamettir. Sıkıntı ve üzüntü içinde olan birinin melekleri görmesi ise, bu sıkıntı ve üzüntüden kurtulacağına işaret eder.


RÜYADA MELEKLERİN MÜJDE VERDİĞİNİ GÖRMEK

Meleklerin bir kimseye erkek bir çocukla müjdelediğini görmek, bilgili, salih ve takva sahibi bir çocuğun doğacağına işaret eder ve bu çocuğa herkesin saygı duyacağını gösterir.


RÜYADA MELEKLERİ GÖRMEK

Rüyada ruhani melekleri görmek, şeref, izzet, bereket, ticaret ve insanlar arasında ün elde etmeye işaret eder.


KABİRDE MELEKLERİ GÖRMEK

Kabirde melekleri görmek, sıkıntıdan kurtulma ve rızkın artması anlamına gelir. Hafaza meleklerini görmek ise, tanınmış âlim ve güvenilir kişilere işaret eder.

 

DİĞER HABERLER

Bayramda nasıl beslenilmeli?
Bayramda nasıl beslenilmeli?
11 Nisan 2024 Perşembe
ESKİ KOCA DEHŞETİ
ESKİ KOCA DEHŞETİ
10 Nisan 2024 Çarşamba