TOKİ Ev Fırsatı Açıklandı: 6 Bin 212 Lira Taksitli

TOKİ'den 6 Bin 212 Lira taksitle ev müjdesi

TOKİ, yeni sosyal konut projesini duyurdu. Yapılan açıklamada konutların ilk teslimat tarihleri ve fiyatlarına da yer verildi.

TOKİ'den 6 Bin 212 Lira taksitle ev müjdesi

2022 yılında başvuruları alınan ve kura çekimi sonucunda kazanan adayların belirlendiği 250 bin sosyal konut projesinde TOKİ, resmi internet sitesi üzerinden önemli bir açıklama yaptı. Yapılan duyuruda, bir şehirde bulunan konutların teslim edileceği bilgisi verildi ve evlerin 6 bin 212 TL taksitle satıldığı ifade edildi.

TOKİ'nin açıklamasında şu detaylara yer verildi:

-Konutlar teslimli olarak satılacak.
-Anahtar teslim tarihinde, geçerli KDV oranı üzerinden tahakkuk edecek Katma Değer Vergisi tutarı peşin olarak tahsil edilecek.
-Konut tesliminden sonra alıcılar, yönetim planı ve KMK’da öngörülen ortak giderlerden bağımsız bölümlere isabet eden miktarları, ortak tesislere ilişkin giderleri ve blok aidatlarını her ay yapı/site yönetimine ödemekle yükümlü olacaklar.
-İnternet sitesinde yayımlanan planlar tanıtım amaçlı olup, konutların brüt ve net metrekaresi satış listelerinde gösterilmiştir. 
-Gayrimenkul satış işlemleri özel hukuk hükümlerine tabidir.

Ev fiyatlarıyla ilgili detaylar TOKİ'nin resmi duyurusunda yer alıyor. Ayrıca, kura çekiminin 16 Mayıs 2024 tarihinde yapılacağı ve bu çekimde Isparta'da bulunan 350 konutun teslim edileceği belirtiliyor.
 

DİĞER HABERLER

Meteoroloji uyardı!
Meteoroloji uyardı!
26 Mayıs 2024 Pazar
Şehirden indim köye
Şehirden indim köye
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Uzmanlardan uyarı geldi
Uzmanlardan uyarı geldi
23 Mayıs 2024 Perşembe