Toksik İlişki Yaşam Enerjisi Azaltıyor

Toksik ilişki yaşam enerjisi azaltıyor

Uzmanlar, son zamanlarda sıkça gündeme gelen toksik ilişki konusunu değerlendirdi.

Toksik ilişki yaşam enerjisi azaltıyor

İlişkiler Hayatımızın Önemli Bir Parçasıdır
Uzmanlar, ilişkilerin hayatımızın önemli bir parçası olduğunu belirtiyor. Ancak, başlangıçta zararsız gibi görünen ilişkilerin zamanla ruhumuzu ve bedenimizi zehirleyebileceğine dikkat çekiyor. Uzmanlar, "Sağlıklı bir ilişkiye kıyasla, toksik bir ilişkide yaşam enerjimiz azalır, tepkilerimiz değişir ve ruhsal olarak huzursuzluk hissederiz. Zamanla, bu zehirleme süreci fiziksel sağlığımızı da etkileyebilir. Adım adım zehirlenmeye başlar. Zehir var kör eder, zehir var felç eder, zehir var düşündürür ve öldürür" diyor.


İlişkinin Düzelmeyeceği Döngüler
Toksik ilişkilerin genellikle tekrar eden döngülere girdiğini belirten uzmanlar, insanların ilişkinin düzelebileceğine veya sorunun kendi hatalarında olduğuna inanmaya başladıklarını ifade ediyor. Ancak bu düşüncenin manipülasyonun bir parçası olabileceğine dikkat çekiyor. Manipülatif davranışların kişinin karar mekanizmasını ele geçirdiğini ve bu durumun diğer tarafı manipülasyona açık hale getirdiğini vurguluyor. Ayrıca, kişinin kendi yetmezlik duygularının ilişkide daha fazla etkilenebileceğini ve ailenin bu duruma katkıda bulunabileceğini ekliyor.

Kişinin Kendi Sınırlarını Belirlemesi Önemli
Toksik ilişkilerde, yalnızlık ve terk edilme korkusunun yaygın olduğunu belirten uzmanlar, kişinin kendini başkalarına karşı kapatabileceğini ve ait olmadığı bir yerde hissedebileceğini dile getiriyor. Sınırlar koymadan önce kişinin kendi sınırlarını belirlemesinin önemli olduğunu vurguluyor. Sınırların, dışarıdan gelebilecek problemlere karşı kendini korumanın bir yolu olduğunu ifade ediyor ve iletişimde dengeyi bulmanın önemini vurguluyor.

 

DİĞER HABERLER

Meteoroloji uyardı!
Meteoroloji uyardı!
26 Mayıs 2024 Pazar
Şehirden indim köye
Şehirden indim köye
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Uzmanlardan uyarı geldi
Uzmanlardan uyarı geldi
23 Mayıs 2024 Perşembe