Uzmanlardan Çocuk Denetimi Uyarısı

Uzmanlardan çocuk denetimi uyarısı

Uzmanlardan çocuk denetimi uyarısı

Uzmanlar, çocukların güvenliği ve istismarın tespiti konularında yapılan açıklamalara değinerek, çocukların sürekli denetim altında olması gerektiğini vurguladı. 

Takip cihazları, akıllı saatler, telefon uygulamaları ve konum servislerinin kullanılmasının önemine dikkat çekti. Çocukların korkularını ifade edemediklerini ve tehdit altında olabileceklerini belirten uzmanlar, önemli olanın çocukları bu denetim altında tutabilmek olduğunu söyledi.
Özel bölgelere dokunulmaması gerektiği konusunda çocuklara bilgi verilmesinin önemine değinen uzmanlar, bu bilgilerin sürekli hatırlatılması gerektiğini ve çocukların davranışlarına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Bedensel zararların yanı sıra psikolojik etkilerin de olduğunu vurgulayan uzmanlar, çocuklarla bu konuların konuşulmasının önemine işaret etti.
Tanıdık kişilerin de risk oluşturabileceğine dikkat çeken uzmanlar, çocukların ebeveynler tarafından bu konularda bilinçlendirilmesi gerektiğini ve her zaman dikkatli olunması gerektiğini ifade etti.

 

DİĞER HABERLER

Bebek kütüphanesine yoğun ilgi
Bebek kütüphanesine yoğun ilgi
22 Nisan 2024 Pazartesi
Boykot kelimesi nereden geliyor?
Boykot kelimesi nereden geliyor?
20 Nisan 2024 Cumartesi