Vatanseverler Partisi Kimin ? Nihat Genç Kimdir ?

Vatanseverler partisi kimin ? Nihat Genç parti kuruyor

Gazeteci Nihat Genç, yeni parti hazırlığında olduklarını sosyal medyadan duyurdu. 

Vatanseverler partisi kimin ? Nihat Genç parti kuruyor

Nihat Genç, parti kuracağını Youtube'dan açıkladı. Türkiye'deki partilerin çürüdüğünü iddia eden Genç, "Atınız yoksa yarışı kazanamazsınız. 'Vatanseverler' diye yola çıkacağız" dedi.

Nihat Genç, Vatanseverler adıyla bir parti çalışmaları olduğunu açıkladı. Nihat Genç'in açıklamaları şöyle:

Yıllarca FETÖ'nün, PKK'nın karşısında durmuş, yüzlerce arkadaşımız var. Bunların hepsinin ahlaki duruşu sağlam; doktor, sanatçı, öğretmen ve bilim adamı... Büyüyebildiğimiz kadar büyümek ve bu isimleri halkımıza tanıtmak istiyoruz. Ama bir adımızın olması lazım: Vatanseverler...  Atınız yoksa yarışı kazanamazsınız. 'Vatanseverler' diye yola çıkacağız.

Nihat Genç Kimdir?

Nihat Genç, 1956'da Trabzon'da doğdu. İlköğrenimini Meryem Mehmet Kayhan İlkokulu'nda tamamladıktan sonra ortaokul ve lise eğitimini Trabzon Ticaret Lisesi'nde aldı ve 1974 yılında mezun oldu. İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ile Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ne kaydoldu ancak siyasi olaylar sebebiyle bu okullardan ayrıldı. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresi Yüksek Okulu'ndan 1983 yılında mezun oldu ve ardından Sağlık Bakanlığı'na bağlı Ankara Rehabilitasyon Merkezi'nde ve Kültür Bakanlığı'nda toplam dokuz yıl memuriyet yaptı.

Gençlik yıllarında gazete ve dergilerde teknik eleman olarak çalıştı. Bağımsız ve Kırmızı-Beyaz gibi siyasi dergilerde yazıları yayımlandı. Akşam gazetesinde kısa bir süre köşe yazıları yazdıktan sonra aynı gazetenin yazarı Engin Ardıç'ın eleştirileri üzerine ayrıldı. 2008 yılında Leman dergisine geri döndü ve ardından Aydınlık dergisinde makaleler yazmaya başladı. "Bir Soru - Bir Cevap" adlı köşesinde güncel konuları değerlendiriyordu.

Sky Türk adlı televizyon kanalında Serdar Akinan ile "Nihat Genç ile Ne Var Ne Yok" adında bir program yaptıktan sonra Avrasya TV'de Lale Şıvgın ile "Nihat Genç ile Veryansın" programını başlattı. 2019 yılında Odatv'den ayrılarak YouTube'da Veryansın TV isimli haber sitesini kurdu. Bu platformda gündeme dair programlar yapmakta ve olayları yorumlamaktadır.

2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi tarafından düzenlenen "İmparatorluğun Çöküş Döneminde Osmanlı Ermenileri" konulu konferansı eleştiren bir yazı yazması sebebiyle İletişim Yayınları, Nihat Genç ile ilişkilerini kesme kararı almıştır. Bunun üzerine yazar, kitaplarını başka yayınevlerinden çıkarmaya başlamıştır.
 

DİĞER HABERLER

Meteoroloji uyardı!
Meteoroloji uyardı!
26 Mayıs 2024 Pazar
Şehirden indim köye
Şehirden indim köye
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Uzmanlardan uyarı geldi
Uzmanlardan uyarı geldi
23 Mayıs 2024 Perşembe
185 kiloyla doğum yaptı
185 kiloyla doğum yaptı
22 Mayıs 2024 Çarşamba
Motosikletten düşen çocuk öldü
Motosikletten düşen çocuk öldü
22 Mayıs 2024 Çarşamba